Ruszyła rejestracja na szkolenie z MINIATURY

25 kwietnia odbędą się warsztaty online organizowane przez Narodowe Centrum Nauki dotyczące konkursu MINIATURA. Rejestracja właśnie się rozpoczęła. Liczba miejsc ograniczona.

MINIATURA to jeden z najpopularniejszych konkursów w ofercie Narodowego Centrum Nauki. Ma na celu wspieranie działań naukowych początkujących badaczy, którzy dzięki temu zdobywają pierwsze doświadczenia w realizacji grantu oraz mogą przygotować założenia projektu w krajowych lub międzynarodowych konkursach. W jego ramach finansowane są trwające do 12 miesięcy pojedyncze działania naukowe, takie jak badania wstępne/pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze albo konsultacyjne. Młodzi naukowcy mogą się starać o środki w wysokości od 5 tys. do 50 tys. zł. Nabór wniosków do tegorocznej edycji
prowadzony jest w trybie ciągłym do końca lipca.

W związku z dużym zainteresowaniem tym konkursem Narodowe Centrum Nauki organizuje spotkanie online, podczas którego omówione zostaną m.in. zasady oceny wniosku, jego konstrukcja oraz najczęściej pojawiające się błędy. Szkolenie odbędzie się 25 kwietnia i potrwa około półtorej godziny. Aby wziąć w nim udział, należy się zarejestrować. Liczba miejsc jest ograniczona do 500. Zapisy poprzez platformę Clickmeeting.


Uczestnikami tegorocznej odsłony konkursu MINIATURA mogą być badaczki i badacze, którzy uzyskali stopień doktora nie wcześniej niż 1 stycznia 2012 roku. Okres kwalifikacji przedłużają urlopy związane z opieką nad dziećmi, urodzenie dzieci lub okresy zasiłkowe związane z niezdolnością do pracy. Wśród warunków udziału jest również posiadanie w dorobku co najmniej jednej opublikowanej pracy lub co najmniej jednego dokonania artystyczno-naukowego. Osoba realizująca działanie musi być zatrudniona w jednostce w dniu złożenia wniosku, na podstawie umowy o pracę. Nie może mieć na swoim koncie żadnych grantów NCN, w których występowała w roli kierownika lub stypendysty/stażysty w konkursach ETIUDA, FUGA i UWERTURA.

Laureatem konkursu MINIATURA można zostać tylko raz.

Budżet tegorocznej edycji konkursu to 20 mln zł. W siedmiu dotychczasowych konkursach do sfinansowania skierowano ponad 4400 wniosków na pojedyncze działania naukowe.

źródło: Forum Akademickie, 11.04.2024 r.

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    12 kwietnia 2024