Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
We wtorek 29 listopada o godz. 17:30 w Pracowni Duży Pokój przy ulicy Wareckiej 4/6 w Warszawie odbędzie się spotkanie promocyjne książki Dzieci z nie-miejsc. Kiedy doświadczenie staje się opowieścią, którą współredagowała, pracująca od niedawna w Instytucie Socjologii UMCS, dr hab. Anna Witeska-Młynarczyk.
Inspirowana nurtem autoetnograficznym książka powstała w trakcie cyklu spotkań badaczek i praktyków opieki, prowadzonego przez Annę Witeskę-Młynarczyk w latach 2020/21. Projekt zrealizowany został w ramach grantu "Adopcja jako proces, doświadczenie i instytucja - perspektywa antropologiczna" prowadzonego przez dr hab. Ewę Maciejewską-Mroczek z Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem Uniwersytetu Warszawskiego. Finansowanie: Narodowe Centrum Nauki, grant UMO-2017/27/B/HS3/00645.
Goście wydarzenia:
Moderacja
Autorzy i autorki tekstów:
Spotkanie będzie równolegle transmitowane na stronie Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna na Facebooku.
Organizatorzy i Patroni: Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna, Interdyscyplinarny Zespół Badań nad Dzieciństwem UW, Oficyna Naukowa, Pracownia Duży Pokój, Koalicja na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej.
Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.
źródło: Wydział Filozofii i Socjologii UMCS