Przeciążenie informacyjne - jak sobie z nim radzić z pomocą narzędzi cyfrowych – wykład otwarty dr Anny Matysek

Dr Anna Matysek - adiunkt w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego, członkini Polskiego Towarzystwa Informacji Naukowej, Polskiego Towarzystwa Lingwistyki Stosowanej oraz Międzynarodowego Towarzystwa Organizacji Wiedzy (ISKO). Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na architekturze informacji, badaniach UX, narzędziach cyfrowych w procesie badawczym, wyszukiwaniu informacji i zarządzaniu wiedzą. Autorka publikacji dotyczących architektury informacji, narzędzi cyfrowych i wyszukiwania informacji. Prowadzi kursy i szkolenia z zakresu projektowania architektury informacji i stron WWW, badań użyteczności, narzędzi wyszukiwawczych i źródeł informacji. Kieruje pracami uniwersyteckiego zespołu ds. dostępności cyfrowej i użyteczności serwisów internetowych.


Podczas wykładu omówione zostaną m.in.:

  • zjawisko przeciążenia informacyjnego i  jego konsekwencje,
  • sposoby redukowania przeciążenia informacyjnego
  • przykłady narzędzi cyfrowych i możliwości ich praktycznego zastosowania  do zmniejszania przeciążenia informacyjnego.

Wykład ma charakter otwarty, odbędzie się w formule hybrydowej. Zapraszamy za pośrednictwem MS Teams lub stacjonarnie do sali A.2.25 (ul. Głęboka 45, Lublin) w godz. 14:40-16:10.

Kod do zespołu: w9tm6pn


Organizatorem cyklu „Horyzonty Edukacji Medialnej, Informacyjnej i Cyfrowej” jest Katedra Informatologii, Bibliologii i Edukacji Medialnej Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS.

źródło: Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    20 marca 2023