Profesura i popkultura: Podskakują kamienie!

W Wigilię o północy, kiedy Bóg się rodzi i przesila ciemność zimowa, dzieją się cuda: kwiaty na chwilę rozkwitają pod śniegiem, zakwita czarodziejski kwiat paproci, woda w studniach i strumieniach nabiera leczniczych właściwości i może nawet zamienić się w miód, wino, albo w płynne złoto czy srebro, z radości drżą i podskakują kamienie, otwiera się ziemia i ukazuje skarby ukryte w jej wnętrzu, zwierzęta o północy klękają w swych żłobach, aby uczcić chwilę i w jedną noc mówić ludzkim językiem. 

Niby wciąż pielęgnujemy te wszystkie przekonania gdzieś w gęstwinie kulturowych pamięci i wyobrażeń, ale ich blask ustępuje przed narracjami i wizualizacjami czerwonej ciężarówki z napojami, listów do M. czy mody na niejedzenie karpia i maku. W przedświątecznej Profesurze i popkulturze huśtać się będziemy pomiędzy starym i nowym porządkiem, starając się o jakieś międzypokoleniowe przesilenie. 

Do (przed)świątecznego stołu Profesura i Popkultura zasiądzie w czwartkowy wieczór (22.12.22 o godzinie 19:00), głosząc Dobrą Nowinę stereofonicznie, tylko na falach Radia Centrum (98,2FM).


(Powtórka programu tradycyjnie w niedzielę (25.12) o godzinie 18:00. Odcinki Profesury i Popkultury dostępne także jako podcasty na stronie audycji: centrum.fm/profesura-i-popkultura).

źródło: Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    22 grudnia 2022