Profesor Jaco Vangronsveld w gronie 1% najczęściej cytowanych naukowców

Miło nam poinformować, że prof. Jaco Vangronsveld z Instytutu Nauk Biologicznych UMCS (Katedra Fizjologii Roślin i Biofizyki UMCS) już po raz czwarty znalazł się na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata wg bazy Web of Science – ranking Clarivate Analytics 2021

Lista Highly Cited Researchers firmy Clarivate identyfikuje naukowców i badaczy społecznych, którzy wykazali znaczący wpływ poprzez publikację wielu wysoce cytowanych artykułów w ciągu ostatniej dekady. Każdego roku Clarivate Analytics (wcześniej: Thomson Reuters) aktualizuje ten ranking najczęściej cytowanych naukowców z całego świata. Brane są w nim pod uwagę jedynie wysoko cytowane artykuły, czyli te, które znajdują się w 1 procencie cytowań w danej dziedzinie i roku publikacji, indeksowane w Web of Science Core Collection w ostatnim dziesięcioleciu. 

Tegoroczne zestawienie zawiera ponad 6600 naukowców z kilkudziesięciu dziedzin badawczych.

Profesor Jaco Vangronsveld zatrudniony jest obecnie na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS, jest również liderem grupy badawczej Environmental Biology na Uniwersytecie w Hasselt, w Belgii. Jest autorem m.in. 342 artykułów w renomowanych czasopismach z bazy JCR, kilkudziesięciu rozdziałów w książkach oraz wielu innych artykułów. Jego dorobek naukowy jest doceniany na całym świecie, o czym świadczy ogromna liczba cytowań jego prac: około 21 555.

źródło: Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    5 stycznia 2022