Odkryć na nowo José Saramago - spektakl w 100. rocznicę urodzin portugalskiego noblisty

Centrum Języka Portugalskiego/Camões, UMCS w Lublinie oraz Katedra Portugalistyki im. Luisa Lindleya Cintry zapraszają na spektakl „Dias Úteis no Singular: Saramago” wpisujący się w obchody 100. rocznicy urodzin José Saramago - portugalskiego laureata Literackiej Nagrody Nobla z 1998 r.

Spektakl przygotowany przez stowarzyszenie: Associação de Ideias z Portugalii przeznaczony jest dla szerokiej publiczności. Z głosami José Carlosa Tinoco i  Filipe Lopesa oraz fortepianem Marco Figueiredo proponuje odkrycie na nowo twórczości José Saramago w wyjątkowy sposób, a mianowicie poprzez tworzenie nowych dialogów i łączenie wypowiedzi postaci z różnych dzieł pisarza z udziałem w spektaklu samej publiczności.

Stowarzyszenie Idee jest uznanym partnerem Instytutu Camõesa, a niniejsze wydarzenie stanowi okazję do jeszcze większego zacieśnienia współpracy oraz uhonorowania portugalskiego noblisty w Polsce.

Oficjalnego otwarcia dokona prof. Carlos Reis - profesor literatury portugalskiej oraz przewodniczący komisji Fundacji Saramago, który opowie o spektaklu oraz szerokim wachlarzu inicjatyw związanych z obchodami 100. rocznicy urodzin tego wielkiego pisarza.

Występ w j. portugalskim odbędzie się 5 października o godz. 10.30 w małej sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka”.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Prasa portugalska o spektaklu:

1. Espetáculo de música na Polónia vai homenagear José Saramago

2. José Saramago homenageado na Polónia em espectáculo de música e palavras

3. José Saramago homenageado na Polónia em espectáculo de música e palavras

źródło: Centrum Języka Portugalskiego/Camões

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    21 września 2022