O finansowaniu nauki, ewaluacji i karierze młodych naukowców | Seminarium Użytkowników Uczelnianych Baz Wiedzy

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Seminarium Użytkowników Uczelnianych Baz Wiedzy odbędzie się w dniach 22–24 kwietnia w formule online. To największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie związane z zarządzaniem nauką i jej otwartością. Ruszyła rejestracja uczestników.

Seminarium Użytkowników Uczelnianych Baz Wiedzy jest organizowane cyklicznie od 2014 roku. Przez ten czas stało się ważnym forum dyskusji dotyczących systemów CRIS (Current Research Information Systems) i ich wdrażania w uczelniach. Od sześciu lat formuła spotkań jest rozszerzona o problemy związane z działalnością naukową na uczelniach, w tym otwartość nauki, problemy zarządcze związane z badaniami, zagadnienia oceny dorobku naukowego zespołów badawczych, ewaluacji dorobku uczelni itp.

Adresatami wydarzenia są przedstawiciele świata nauki, kierownictwo uczelni odpowiedzialne za badania, pracownicy bibliotek oraz osoby tworzące systemy informacji o nauce. Jubileuszowa, dziesiąta edycja odbędzie się w formule online w dniach 22–24 kwietnia. W programie między innymi:

  • Finansowanie nauki
  • Kariery młodych naukowców
  • Międzynarodowe doświadczenia w ewaluacji i zarządzaniu badaniami
  • IDUB – szansą uczelni badawczych

Wśród zaproszonych gości: Isidro F. Aguillo (dyrektor Cybermetrics Lab. IPP, Spanish National Research Council), prof. Krzysztof Jóźwiak (dyrektor Narodowego Centrum Nauki), prof. Enrique Orduna-Malea (Politechnika w Walencji), dr hab. Patrycja Matusz (prorektorka Uniwersytetu Wrocławskiego), prof. Zbigniew Pastuszak (prorektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), prof. Jan Szmidt (Politechnika Warszawska), prof. Przemysław Wojtaszek (prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), Iratxe Puebla (dyrektorka Make Data Count, DataCite), Duncan Ross (Chief Data Officer, THE).

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne z języka polskiego na angielski i odwrotnie. Udział w seminarium jest darmowy. Więcej informacji i rejestracja na stronie internetowej wydarzenia, a także na LinkedIn i na Facebooku.

Organizatorami konferencji są: Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Instytut Informatyki Politechniki Warszawskiej, Sages – autoryzowany dostawca systemu Omega-PSIR. Seminarium objęte jest patronatem Politechniki Warszawskiej i przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”

źródło: Forum Akademickie, 3.04.2024

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    4 kwietnia 2024