Naukowcy z UMCS publikują w Nature

Miło nam poinformować, że dr Sajjad Abbasi wykonujący badania w Katedrze Radiochemii i Chemii Środowiskowej/Instytut Chemii UMCS jest współautorem pracy (z afiliacją UMCS) w czasopiśmie Nature Reviews Earth & Environment pt. „Microplastics and nanoplastics in the marine-atmosphere environment”

Publikacja jest przeglądem literatury dotyczącym atmosferycznego transportu mikro(nano)plastiku i wymiany tych cząstek w układzie ocean-atmosfera a jednocześnie propozycją globalnej strategii obserwacji morskiej i atmosferycznej losów mikro(nano)plastiku. W pracy zaproponowano nowatorskie metody pobierania próbek oraz stworzenie porównywalnej, zharmonizowanej i globalnej platformy gromadzenia danych na temat mikro(nano)plastiku w środowisku.

Dr Sajjad Abbasi jest laureatem programu ULAM Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). W UMCS prowadzi badania pod kierunkiem prof. Patryka Oleszczuka dotyczące mikro i makroplastików jako nośników zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych. Zaangażowany jest również w inne badania realizowane aktualnie w Katedrze Radiochemii i Chemii Środowiskowej.

Link do artykułu

źródło: Wydział Chemii UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    16 maja 2022