Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Lubelski Festiwal Nauki znalazł się w finale konkursu Popularyzator Nauki 2022. Kapituła Konkursowa kolejny rok z rzędu doceniła działania lubelskich uczelni publicznych, Miasta Lublin oraz współorganizatorów na rzecz upowszechniania, promowania i popularyzowania nauki i badań naukowych w społeczeństwie.
Organizatorzy tegorocznego Lubelskiego Festiwalu Nauki
fot. Maciej Niedziółka
Oprócz LFN wśród nominowanych do nagrody w kategorii „Zespół” znalazły się Letnie Spotkania z Nauką – Ewa, Marek i Wacław Kulczykowscy oraz Trio z Krakowa – Karol Dudek-Różycki, Michał Płotek, Tomasz Wichur.
Lubelski Festiwal Nauki jest największą cykliczną imprezą upowszechniającą naukę na Lubelszczyźnie i w regionach ościennych, a ze względu na ilość uczestników znajduje się w pierwszej trójce największych festiwali naukowych w Polsce. Dotychczas w Lublinie odbyło się 18 edycji LFN, w których łącznie zostało zgłoszonych i zaprezentowanych 16 566 projektów (razem z preedycją 16 629 projektów) ze wszystkich dziedzin nauki, a także sztuki.
Wydarzenie organizowane jest przez pięć lubelskich uczelni publicznych: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Lubelską oraz Urząd Miasta Lublin. W realizację przedsięwzięcia rokrocznie angażują się również instytucje naukowo-badawcze i publiczne z Lublina oraz pobliskich województw, m.in. Akademia Zamojska, Instytut Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie czy Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie.
Prestiżowy konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest od 2005 r. przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Laureaci XVIII edycji zostaną ogłoszeni 9 grudnia br.
Pełna lista finalistów konkursu
źródło: Centrum Prasowe UMCS