Artyści Sztuk Wizualnych UMCS. Wystawa z okazji Jubileuszu 50-lecia kształcenia artystycznego na UMCS

Wernisaż odbędzie się 14 października 2022 r. o godz. 18:00 w Centrum Spotkania Kultur (Aleja Kultur -1). Wystawa będzie czynna do 30 października 2022 r. Wstęp wolny.

Wystawa została przygotowana przez Instytut Sztuk Pięknych w ramach obchodów jubileuszu 50–lecia kierunków artystycznych na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. To najpełniejszy dotychczas pokaz dokonań twórczych artystów stanowiących kadrę naukowo-dydaktyczną Instytutu.

Kadrę niezwykle różnorodną w zakresie reprezentowanych dyscyplin artystycznych i postaw twórczych, o której randze najlepiej świadczy przyznana już po raz trzeci z rzędu kategoria naukowa „A” w zakończonej właśnie ewaluacji nauki i twórczości artystycznej polskich uczelni wyższych.

Wystawa składać się będzie z dwóch części. Pierwsza część, w Galerii Wystaw Czasowych -1, zaprezentuje prace artystów pedagogów z Katedry Malarstwa i Rysunku oraz Katedry Intermediów. Jej kuratorami są dr hab. szt. Sławomir Toman, prof. UMCS i dr hab. szt. Robert Kuśmirowski, prof. UMCS.

Druga część wystawy w Galerii City Project-1, której kuratorem jest prof. dr hab. Krzysztof Szymanowicz będzie prezentowała prace artystów pedagogów z Katedry Grafiki Warsztatowej, Katedry Projektowania i Druku Płaskiego, Katedry Mediów Cyfrowych oraz Katedry Rzeźby i Ceramiki.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora UMCS w Lublinie.

Link do wydarzenia

Strona Centrum Spotkania Kultur

źródło: Wydział Artystyczny UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    12 października 2022