1, 2, TRZY, 4, 5 WYSTAWA GRAFIK STUDENCKICH

Zapraszamy na wernisaż wystawy 1, 2, TRZY, 4, 5 WYSTAWA GRAFIK STUDENCKICH studentów z Wydziału Artystycznego UMCS, który odbędzie się 03.07.2023 r. o godzinie 15:00 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie - Galeria Po 111 Schodach.

1, 2, TRZY, 4, 5 WYSTAWA GRAFIK STUDENCKICH to prezentacja prac studentów powstałych w latach 2022-2023 w pracowni druku wklęsłego Katedry Grafiki Warsztatowej UMCS. Tytułowe cyfry oznaczają lata studiów na których młodzi artyści przygotowali swoje grafiki lub te, na których są obecnie, a ich wielkość sugeruje proporcje uczestników naszej wystawy. Niemalże połowę prezentowanych prac wykonali studenci pierwszego roku. Mam więc przyjemność zaprosić Państwa na przegląd grafik wykonanych z talentem i zaangażowaniem pod moim skromnym kierunkiem.

Anna Perłowska-Weiser

Dla wielu z nas było to pierwsze spotkanie z wklęsłodrukiem. Pierwszy rok stanowi naukę poprawnego poruszania się wśród podstawowych technik graficznych. Oczywiście, nie wyklucza to możliwości kreatywnego podejścia do tematu, zawarcia w grafice cząstki siebie. Zresztą, nasze realizacje dowodzą, że to połączenie jest możliwe od samego początku studiów. Specyfika grafiki warsztatowej wyzwala chęć przekazania jakiejś myśli, idei, a najpiękniejszym jej aspektem jest zawarcie oryginalności swojej osoby. Prace wówczas przybierają formę osobistego manifestu, a jego twórca konfrontuje się nie tylko z odbiorcą, ale także z samym sobą.

Konstancja Żynel, II rok

źródło: Wydział Artystyczny UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    4 lipca 2023