„Spisane po Nocach Kultury…” – książka już dostępna online!

Zapraszamy do lektury książki będącej podsumowaniem badań nad jednym z największych lubelskich festiwali plenerowych w Lublinie – Nocą Kultury. Publikacja pt. „Spisane po Nocach Kultury. 13 tekstów o formie wydarzenia, publiczności i przestrzeni” jest efektem wieloletniej współpracy pomiędzy interdyscyplinarnym zespołem badawczym a organizatorami festiwalu, Warsztatami Kultury w Lublinie.

Z recenzji prof. Marka Krajewskiego: Z jednej strony książka jest próbą naukowej rekonstrukcji tego, czym jest Noc Kultury, jak jest doświadczana przez widzów, jakie są jej relacje z miejscem, przestrzenią i w końcu z samym miastem, z drugiej zaś jest interesującym zbiorem propozycji badawczych i taktyk badania kultury. W tym sensie jest ona cenna zarówno dla lubelskich decydentów, organizatorów Festiwalu oraz innych, podobnych eventów, jak i dla badaczy próbujących się mierzyć z analizami żywej kultury, zwłaszcza w jej efemerycznych przejawach.

Razem z książką udostępniamy Państwu informacje o projekcie popularnonaukowym, który stanowi kontynuację prac zespołu. „Prezentacja nauki to sztuka. Popularyzacja wyników badań na festiwalu Noc Kultury w Lublinie” potrwa aż do końca 2023 roku. Wyniki badań zaprezentowane w książce staną się punktem wyjścia do wydarzeń, które odbędą się w trakcie festiwalu, z aktywnym udziałem jego publiczności.

Zapraszamy do lektury książki oraz informacji o projekcie „Prezentacja nauki to sztuka”.

Książkę w wersji papierowej można kupić tutaj.

źródło: Wydział Filozofii i Socjologii UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    14 grudnia 2022