Współpraca

Dlaczego warto dołączyć do projektu "Bądź bezpieczny w sieci z UMCS"?

Organizacje publiczne, które objęły swoim patronatem projekt „Bądź bezpieczny w sieci”, posiadają w swojej strukturze jednostki oraz specjalistów, którzy codziennie zajmują się walką z cyberprzestępczością. Dzięki czemu wspólnie z naukowcami UMCS, będą w stanie zaprezentować możliwe scenariusze działań, z jakimi coraz częściej spotykają się użytkownicy sieci. A także ukazać wielowymiarowe metody zapobiegania oraz walki z omawianym procederem.

Wszelkie działania mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie procederowi łamania zasad bezpieczeństwa w globalnej sieci internetowej pozwolą użytkownikom zdefiniowanych grup społecznych na swobodniejsze korzystanie z jej zasobów.

Celem projektu jest uświadamianie zdefiniowanych grup odbiorców, którzy są w szczególności narażeni na negatywne działania i zagrożenia pojawiające się w sieci. Zapobieganie kolejnym negatywnym działaniom oraz sytuacjom stwarzającym realne zagrożenie dla odbiorców, poprzez akcję społeczną jaką Uniwersytet wspólnie z partnerami może prowadzić długofalowo.

Jeżeli powyższy opis przemawia do Państwa zainteresowań naukowych oraz zawodowych – zapraszamy do współpracy, by wspólnie uświadamiać osoby szczególnie narażone na negatywne skutki omawianego zjawiska. Naukowców i specjalistów dziedzin związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w sieci zapraszamy do współpracy i kontaktu z Centrum Promocji UMCS.