Kalendarz wydarzeń

Zajęcia pokazowe z Nordic Walking i spinningu uniwersalnego

 • Grupa docelowa
  wszyscy zainteresowani
 • Organizator
  Centrum Kultury Fizycznej UMCS
 • Miejsce
  Hol Główny obiektów sportowych CKF, ul. Langiewicza 22

Centrum Kultury Fizycznej UMCS zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia pokazowe z Nordic Walking i spinningu uniwersalnego. Proponowane formy ruchu są jednymi ze skuteczniejszych form stosowanych dla treningu zdrowotnego. Zajęcia odbędą się w ramach Nocy Uniwersytetów 30 maja 2014 r.

Nordic Walking to marsz z kijkami w terenie. Obecnie obserwuje się duże zainteresowanie tą formą ruchu pośród studentów, osób czynnych zawodowo oraz licznych grup seniorów. Duża grupa osób ćwiczących Nordic nieprawidłowo pracuje kijkami i nie uaktywnia tułowia podczas marszu. Organizowany pokaz ma na celu naukę prawidłowej techniki marszu oraz dobór sprzętu do ćwiczeń. Aktualnie CKF UMCS jest jedynym ośrodkiem w Lublinie prowadzącym marsz z kijkami techniką Nordic Walking.

Spinning uniwersalny to innowacyjne ćwiczenia na rowerze spinningowym opracowane na bazie spinningu klasycznego. System ćwiczeń opracowano w CKF UMCS. Główną zaletą proponowanego spinningu uniwersalnego jest możliwość zaangażowania w treningu nie tylko mięśni dolnych partii ciała (charakterystyczne w spinningu klasycznym), ale także mięśni kończyn górnych, grzbietu i brzucha. Zwiększenie zasobu ćwiczeń w tej formie ruchu spowodowało, iż trening stał się bardziej skuteczny, atrakcyjny i wszechstronny.

Program:

 • godz. 17.00 - Nordic Walking (można przynieść własny sprzęt)
 • godz. 19.00 - Spinning

Zbiórka uczestników: Hol Główny obiektów sportowych CKF, ul. Langiewicza 22.

Należy zabrać ze sobą strój sportowy.

W przypadku złych warunków pogodowych, zajęcia z Nordic Walking odbędą się w hali sportowej.