Dlaczego warto zadbać o prywatność w sieci? | prof. dr hab. Magdalena Budyn-Kulik

Prof. dr hab. Magdalena Budyn-Kulik z Katedry Prawa Karnego i Kryminologii UMCS, opowiada o zagrożeniach wynikających z ujawniania informacji na swój temat w social mediach. Czy z pozoru nieistotne informacje publikowane przez nas mogą zostać wykorzystane do przestępstwa?

W tym fascynującym odcinku podcastu, profesor Budyn-Kulik analizuje istotę oraz konsekwencje ujawniania pozornie nieważnych informacji o sobie w social mediach. Rozważa, w jaki sposób pozorne nieistotne szczegóły, takie jak nasze miejsce zamieszkania, miejsca, które odwiedzamy, czy też osobiste zainteresowania, mogą stać się źródłem informacji wykorzystywanych przez potencjalnych przestępców.

Poprzez pryzmat swojej wiedzy, Pani profesor Budyn-Kulik przybliża słuchaczom zagrożenia związane z nadmiernym dzieleniem się informacjami na platformach społecznościowych. Ostrzega przed potencjalnym wykorzystaniem tych danych do przestępstw, w tym kradzieży tożsamości, stalkingiem czy też innymi formami nadużyć.

W trakcie podcastu, słuchacze zdobywają istotną wiedzę na temat ochrony prywatności online oraz sposobów minimalizowania ryzyka związanego z ujawnianiem danych osobowych w social mediach. Profesor Budyn-Kulik nie tylko identyfikuje zagrożenia, ale także proponuje praktyczne strategie oraz świadome zachowania, które mogą pomóc w ochronie prywatności w świecie cyfrowym. To niezwykle wartościowy materiał dla każdego pragnącego lepiej zrozumieć i chronić swoją prywatność w dzisiejszej erze mediów społecznościowych.

Uniwersytecki podcast o cyberbezpieczeństwie został zrealizowany jako element projektu „Bądź bezpieczny w sieci z UMCS”, w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki - popularyzacja nauki i promocja sportu", dofinansowanego z Ministerstwa Edukacji i Nauki, odpowiadającemu na potrzeby ukazania odpowiednich środków i metod, pozwalających uniknąć niepożądanych działań ze strony cyberprzestępców.

 

    Podcasty

    Data dodania
    21 listopada 2023