Informacje organizacyjne

Wstęp na Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS

Udział w Pikniku UMCS mogą wziąć zarówno absolwenci i pracownicy Uczelni, jak również ich rodziny. Do wstępu na Piknik upoważnia karnet. Wstęp dzieci tylko w towarzystwie osoby dorosłej, mającej karnet umożliwiający korzystanie ze wszystkich atrakcji piknikowych dla dzieci i dorosłych oraz udział w wydarzeniach artystycznych, w tym w koncercie gwiazdy wieczoru – Urszuli.

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS odbywa się na terenie Ogrodu Botanicznego Uczelni. Wejście do Ogrodu znajduje się od strony ul. Willowej. Swobodne poruszanie się po terenie Ogrodu Botanicznego oraz ewentualne wyjście i powtórne wejście umożliwi opaska identyfikacyjna, która będzie wydawana w dniu wydarzenia – przy wejściu głównym do Ogrodu.

Informacje organizacyjno-porządkowe

W dniu wydarzenia, od godz. 14.00 na terenie Ogrodu Botanicznego prowadzona będzie sprzedaż piwa. Wstęp na teren Ogrodu z własnym alkoholem nie będzie możliwy. Dla bezpieczeństwa i wspólnego dobra osoby nietrzeźwe nie będą wpuszczane na teren imprezy.

Podczas imprezy dostępne będą punkty gastronomiczne, grille, ogródki piwne – organizatorzy nie zapewniają napojów alkoholowych w ramach wejściówki.

Na terenie całego Ogrodu Botanicznego obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia opakowań szklanych i ostrych narzędzi oraz innych niebezpiecznych przedmiotów.

Palenie papierosów i innych wyrobów tytoniowych będzie możliwe tylko w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu.

Parking

W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych zlokalizowanych przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS od ul. Willowej prosimy, aby na Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS przybyć środkami transportu publicznego bądź specjalnym autobusem, który będzie kursował spod Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka do Ogrodu Botanicznego UMCS i z powrotem.

Godziny odjazdów specjalnego autobusu (przejazd bezpłatny)

Trasa: Chatka Żaka – Ogród Botaniczny
14 września 2019 r. w godz.: 13:30, 14:30, 15:30, 16:30

Kursy powrotne na trasie: Ogród Botaniczny (odjazd spod wejścia do Ogrodu Botanicznego UMCS przy ul. Willowej) – Chatka Żaka
14 września 2019 r. w godz.: 16:00, 18:00, 20:00

Komunikacja miejska (ZTM)

Kierunek Ogród Botaniczny UMCS:
do Ogrodu Botanicznego UMCS kursują trzy linie autobusów ZTM: 2, 7 i 37. Aby łatwo dotrzeć do bramy Ogrodu Botanicznego, prosimy wysiąść na przystanku „Bogdanówka”.

Powrót z Ogrodu Botanicznego UMCS:
przystanek zlokalizowany jest przy wyjściu z Ogrodu Botanicznego przy ul. Willowej. Linie zatrzymujące się na tym przystanku: 2 i 7; przystanek linii 37 znajduje się natomiast przy al. Warszawskiej (przystanek „Ogród Botaniczny”).