Informacje organizacyjne

Szanowni Państwo,

już w najbliższą sobotę, 14 września 2019 r., spotykamy się w Ogrodzie Botanicznym UMCS na Pikniku Pracowników i Absolwentów UMCS. Będziemy świętować jubileusz 75-lecia istnienia naszej uczelni. Cieszymy się, że będą Państwo z nami!

Podczas imprezy będą rozdawane broszury informacyjne.

Poniżej przekazujemy Państwu garść informacji organizacyjnych:

Wstęp na Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS

Przypominamy, że wejście do Ogrodu Botanicznego znajduje się od strony ul. Willowej. Jedna wejściówka umożliwia wstęp Absolwenta/Absolwentki wraz z jedną osobą towarzyszącą i dziećmi. Wejście najmłodszych możliwe jest tylko w towarzystwie osoby dorosłej. Swobodne poruszanie się po terenie Ogrodu oraz ewentualne wyjście i powtórne wejście na imprezę umożliwi opaska identyfikacyjna – wydawana przy wejściu głównym. Prosimy o niezdejmowanie opasek! 

Informacje organizacyjno-porządkowe

W dniu wydarzenia, od godz. 14:00, na terenie Ogrodu Botanicznego prowadzona będzie sprzedaż piwa i napojów bezalkoholowych. Wstęp na Piknik z własnym alkoholem nie będzie możliwy. Podczas imprezy dostępne będą punkty gastronomiczne, grille, ogródki piwne – w ramach wejściówki organizatorzy nie zapewniają napojów alkoholowych i bezalkoholowych. W trakcie Pikniku będzie można kupić produkty dostępne na stoiskach regionalnych.

Na terenie Ogrodu Botanicznego obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia opakowań szklanych i ostrych narzędzi oraz innych niebezpiecznych przedmiotów. Palenie papierosów i innych wyrobów tytoniowych będzie możliwe tylko w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu. W związku z tym, że wydarzenie odbywa się w Ogrodzie Botanicznym UMCS, organizatorzy zwracają się z prośbą o poszanowanie znajdującej się tam zieleni oraz roślinności. Impreza będzie zabezpieczona przez służby medyczne.

O godz. 16:25 na placu przy scenie zostanie wykonane wspólne, pamiątkowe zdjęcie.  Informujemy, że obowiązuje zakaz nagrywania i filmowania koncertu Urszuli profesjonalnym sprzętem.

Parking i dojazd

W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych – zlokalizowanych przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS od ul. Willowej, prosimy, aby na Piknik przybyć środkami transportu publicznego bądź specjalnymi, bezpłatnymi autobusami odjeżdżającymi spod Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”.

- Godziny odjazdów specjalnych autobusów (przejazd bezpłatny):

Trasa: ACK „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16, Lublin) – Ogród Botaniczny UMCS
14 września 2019 r. w godz.: 13:30, 13:45, 14.15, 14.30, 15.00, 15.15, 15.45, 16.00, 16.30

Kursy powrotne na trasie: Ogród Botaniczny (odjazd spod wejścia do Ogrodu Botanicznego UMCS przy ul. Willowej) – ACK „Chatka Żaka”
14 września 2019 r. w godz.: 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 19.45, 20.30, 21.15

- Komunikacja miejska (ZTM)

Kierunek Ogród Botaniczny UMCS: kursują trzy linie autobusów ZTM: 2, 7 i 37. Aby łatwo dotrzeć do bramy Ogrodu, prosimy wysiąść na przystanku „Bogdanówka”.

Powrót z Ogrodu Botanicznego UMCS: przystanek zlokalizowany jest przy wyjściu z Ogrodu przy ul. Willowej. Linie zatrzymujące się na tym przystanku: 2 i 7; przystanek linii 37 znajduje się natomiast przy al. Warszawskiej (przystanek „Ogród Botaniczny”).

Sponsorzy i partnerzy Pikniku Pracowników i Absolwentów UMCS:

Sponsorzy imprezy: PERŁA – Browary Lubelskie S.A., Lubella oraz Santander Universidades

Partnerzy wydarzenia: Województwo Lubelskie, Miasto Lublin