Wielki Test Języka Angielskiego „Challenge Accepted”

Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej albo studentem? Podejmij wyzwanie i sprawdź swoje umiejętności językowe w Wielkim Teście Języka Angielskiego „Challenge Accepted”! 
 
Wielki Test Języka Angielskiego „Challenge Accepted” po raz pierwszy odbył się 3 czerwca 2016 roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i był największą tego typu inicjatywą w województwie lubelskim. Głównym celem konkursu jest promowanie oraz popularyzowanie języka angielskiego i kultury krajów anglosaskich oraz weryfikacja poziomu jego znajomości wśród uczestników. Do celów pośrednich należą promocja Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Miasta Lublin m.in. wśród potencjalnych kandydatów na studia w Mieście Inspiracji. Zarówno prymarna, jak i kolejne edycje wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odbiorców. Od 2016 roku udział w konkursie wzięło ponad 700 osób. W 2020 roku oraz w 2021 roku Test nie odbył się ze względu na pandemię COVID-19. 
 
W dniu 23 czerwca 2022 roku o godz. 13:00 na Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS odbędzie się V Jubileuszowa Edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów (z wyłączeniem studentów, absolwentów i pracowników anglistyki, amerykanistyki i lingwistyki stosowanej oraz kierunków pokrewnych) z terenu całej Polski. Liczba miejsc uczestników Testu jest ograniczona i wynosi 400. Zgłoszenie uczestnictwa jest możliwe do dnia 20 czerwca 2022 roku lub do wyczerpania limitu miejsc, poprzez formularz zgłoszeniowy https://www.umcs.pl/pl/formularz-zgloszeniowy,24321.htm

Test składa się z jednego etapu pisemnego, który zostanie przeprowadzony w formie multimedialnej, i polega na rozwiązaniu 60 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru, z zakresu znajomości języka angielskiego minimum na poziomie B2/C1 oraz wiedzy z zakresu kultury krajów anglosaskich. Laureaci pierwszych trzech miejsc w konkursie otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe – wysokiej jakości sprzęt elektroniczny (laptop, notebooki i słuchawki) oraz materiały promocyjne UMCS. 
 
Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do podjęcia wyzwania i sprawdzenia swoich umiejętności językowych!

Strona konkursu: https://www.umcs.pl/pl/wielki-test-jezyka-angielskiego-challenge-accepted-,24319.htm 

    Aktualności

    Autor
    Aneta Gęba
    Data dodania
    20 czerwca 2022