Wyjazd do Sandomierza i Nowej Dęby

Związek Nauczycielstwa Polskiego przy UMCS organizuje 8 grudnia 2018 r. wycieczkę do Nowej Dęby i Sandomierza.

Program:

Wyjazd z Lublina7.30 (parking przy bibliotece UMCS, Plac Marii Curie-Skłodowskiej)

Nowa Dęba:

Wizyta w Fabryce Ozdób Choinkowych - pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej; tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek, setki niesamowitych eksponatów w galeriach, stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok. Poznanie procesu produkcyjnego z możliwością zakupów i własnoręcznego ozdobienia bombki (będzie to wspaniały prezent na Mikołaja lub pod choinkę).

Dla chętnych: obiad w „Karczmie Jorgula” w Nowej Dębie (płatny 25zł).

Sandomierz:

Brama Opatowska, katedra Narodzenia NMP z XIV w. (wewnątrz freski rusko-bizantyjskie i cykl 16 wielkich obrazów „Martyrologium Romanum”), rynek z kamienicami i gotycko-renesansowym ratuszem, podziemna trasa turystyczna lub Zbrojownia Rycerska – miejsce, w którym można obejrzeć  i przymierzyć zbroje rycerskie, wziąć do ręki miecz lub kuszę. Panie mogą się przebrać w prawdziwe suknie księżnych. Można to sfotografować i mieć fajną pamiątkę. Dzieci będą miały tam prawdziwą frajdę a przy tym z dowcipem opowiedzianą lekcję historii.

Przyjazd do Lublina ok. 19.30.

Odpłatność dla członka ZNP i dziecka: 57 zł/os.

Pełny koszt: 117 zł/os.

Chętni proszeni są o dokonanie wpłaty do dnia 30 listopada br. w Biurze ZNP - Rektorat, XIV piętro, pok. 1401, tel. 537-51-15

    Aktualności

    Autor
    Marta Łacek
    Data dodania
    13 listopada 2018