Wycieczka do Lwowa

Związek Nauczycielstwa Polskiego przy UMCS zamierza zorganizować wycieczkę LWÓW Z OPERĄ w dniach 13-15 maja 2016 r.

Program:

Dzień I

6.00 - wyjazd z Lublina , przejazd przez przejście graniczne w Hrebennem, spotkanie z przewodnikiem we Lwowie i zwiedzanie – Wysoki Zamek i Kopiec Unii Lubelskiej, cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Muzeum Lwowskiego Browaru - zwiedzanie z degustacją piwa, obiadokolacja i nocleg w hotelu w centrum (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

Dzień II

Śniadanie, c.d. zwiedzania Lwowa: objazd panoramiczny miasta – więzienie „Brygidki” (dawny klasztor), Cerkiew św. Jura, kościół św. Elżbiety, dworzec kolejowy, Uniwersytet Jana Kazimierza, Kasyno Szlacheckie - wnętrze, pałac Potockich - wejście, Ossolineum, Politechnika Lwowska, Starówka: m.in. Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska, Cerkiew Uspienska, rynek z kamienicami, Stara Apteka, deptak od opery do pomnika Adama Mickiewicza, obiadokolacja, spektakl w Operze Lwowskiej – dobre miejsca, nocleg w hotelu

Dzień III

śniadanie, Żółkiew - zwiedzanie miasteczka (Kolegiata św. Wawrzyńca, pozostałości zamku, kościół Dominikanów, kościół i klasztor Bazylianów, synagoga, drewniana cerkiew), obiad w Żółkwi, przejazd do Polski, przyjazd do Lublina w godzinach wieczornych.

 

Pełna odpłatność: 395 zł /os + 280 UAH/os na bilety wstępu

Dofinansowanie dla członków Związku i dzieci do 18 lat – 150 zł

 

W cenie: autokar, pilot, przewodnik miejscowy, noclegi + wyżywienie wg programu, opłaty graniczne, ubezpieczenie, parkingi, podatek VAT.

 

Chętni proszeni są o dokonanie przedpłaty w wysokości 50% w terminie do dnia 22 marca br. w Biurze ZNP, Rektorat, XIV piętro, pok. 1401.

    Aktualności

    Autor
    Marta Łacek
    Data dodania
    15 marca 2016