Żurawie 2016: nominacje dla studentów i absolwentów UMCS

Miło nam poinformować, że wśród osób nominowanych do nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne 2016” znaleźli się studenci oraz absolwenci UMCS: p. Karolina Józwik, p. Kaja Kurczuk, p. Tadeusz Cieślak i p. Patryk Pawelec.

Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 6 maja 2016 r. o godz. 19:00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2.

Organizatorem nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” jest Fundacja Kultury Audiowizualnej „Beetle” i Polskie Radio Lublin.


Oficjalne sylwetki nominowanych:

KAROLINA JÓZWIK - absolwentka grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS. Projektuje pod szyldem Senstudio. Stworzyła markę Kumakumie (nadruki z motywami rowerów). Łączy pracę z pasjami: często nawiązuje do motywów ludowych – projektuje okładki płyt dla Orkiestry św. Mikołaja i plakaty na Mikołajki Folkowe (jeden z nich zajął 3. miejsce w Plakatonie w 2010 roku); łączy projektowanie z bieganiem: stworzyła "wygląd" marki CityTrail, odpowiada za oprawę graficzną wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Maraton Lubelski. W swojej pracy ceni różnorodność: zajęła 1. miejsce w przeglądzie Filmów Krótkometrażowych i Animowanych na UMK w Toruniu (2014). Fanka "Rękopisu Znalezionego w Saragossie".

KAJA KURCZUK - studentka ostatniego roku Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych UMCS. Związana zarówno z muzyką, jak i sztukami wizualnymi (głównie fotografią i kolażem). Zdobywczyni wyróżnienia honorowego na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Wokalistka zespołu Jazz.Lub. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą, składającą się z autorskich utworów. Materiał zostanie zrealizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

TADEUSZ CIEŚLAK - muzyk, saksofonista, improwizator, absolwent PSM im. W. Lutosławskiego w Lublinie oraz student Instytutu Muzycznego UMCS. Lider własnego tria, członek takich zespołów jak Sekta Denta, Betanjehu, Cząstki Elementarne, Fusion B. Współtwórca niezależnej wytwórni Centrum Badania Możliwości, udzielający się m.in. w 3275kg Orchestra, czy Lublin Soundpainting Orchestra. Współtwórca i dyrektor artystyczny I Kongresu Aleatorystów (2015).

PATRYK PAWELEC - recytator, student trzeciego roku Animacji Kultury UMCS. Laureat wielu ogólnopolskich festiwali słowa i konkursów recytatorskich. Zdobywca m.in. 1-go miejsca i nagrody publiczności na 60. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, a także Grand Prix na XX Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa "...czy to jest kochanie?" w Elblągu. Inicjator i instruktor autorskich warsztatów teatralnych i recytatorskich "Scena-Słowo-Energia!". Współpracuje z recytatorami i instytucjami kultury na polu promocji ruchu żywego słowa. Miłośnik twórczości Doroty Masłowskiej.

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    14 kwietnia 2016