UMCS solidarny z Ukrainą. Zagrają, aby pomóc

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie nieustannie solidaryzuje się z ogarnięta wojną Ukrainą. Już dziś, 16 marca w godzinach 16:30-21:30 rozegrane zostaną zawody sportowe, w których zmierzą się pracownicy uczelni ze studentami. Wszystko oczywiście na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka najpotrzebniejszych dla nich rzeczy. Lista jest naprawdę długa, a pomóc może każdy. Potrzebne są między innymi:

 • Pieluchy dla dzieci i dorosłych, chusteczki nawilżane, szczoteczki, pasty do zębów, latarki, baterie, powerbanki, klapki kąpielowe, mleko, płatki, konserwy, kawa, soczki w kartonikach, musy, zupki instant, słodycze, mleko modyfikowane dla dzieci, kaszki.

Rywalizacja sportowa zostanie rozegrana w trzech dyscyplinach. Najwcześniej rozpocznie się siatkówka (16:30). Po niej czekają nas emocje futsalowe (18:00), a na koniec zmagania koszykarskie (19:30).

Chętni do wzięcia udziału, mogą zapisywać się mailowo. Na adres biuro@azs.umcs.pl wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko oraz wybraną przez siebie dyscyplinę. Nie musi być jedna, o ile starczy sił.

Do zobaczenia w środę (16 marca) w hali Centrum Kultury Fizycznej przy ulicy Langiewicza 22. Zachęcamy, aby dołączyć też do wydarzenia „Mecz Charytatywny: Pracownicy vs Studenci UMCS” na Facebooku AZS UMCS Lublin.

  Aktualności

  Autor
  Kamil Wojdat
  Data dodania
  16 marca 2022