Trwa nabór na konkurs „Mikołajków Folkowych”

12 grudnia 2014 r. po raz kolejny w Lublinie, w ramach Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” (11-14.12.2014) odbędzie się konkurs dla młodych zespołów folkowych „Scena Otwarta”. Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu wszystkie zespoły inspirujące się muzyką tradycyjną dowolnego kraju lub regionu.

Celem konkursu jest umożliwienie młodym zespołom folkowym wystąpienia przed szerszą publicznością. Kryteria oceny, jakimi posługują się jurorzy przy wyborze najlepszego zespołu, nie są szczegółowo sprecyzowane. Ważna jest oryginalność i wartość repertuaru oraz stopień, w jakim jego opracowanie odbiega od dotychczasowych wzorów i schematów. W jury konkursu zasiadają muzycy, dziennikarze oraz naukowcy, którzy na co dzień zajmują się kulturą tradycyjną.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Festiwalu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21. listopada 2014 r.

Na przestrzeni ostatnich dwudziestu jeden lat w konkursie „Scena Otwarta” nagrody i wyróżnienia zdobywały takie zespoły jak: Żywiołak, Kapela ze Wsi Warszawa, Czeremszyna, Balkan Sevdah, Percival Schuttenbach, Chłopcy kontra Basia, Folknery.

    Aktualności

    Data dodania
    13 października 2014