Spotkanie z Pawłem Fajdkiem na UMCS

Zapraszamy na spotkanie z utalentowanym lekkoatletą - Pawłem Fajdkiem, które odbędzie się 26 listopada br. o godzinie 12:00 w Auli Instytutu Informatyki UMCS (ul. Akademicka 9, Lublin). Wydarzenie poprowadzi komentator sportowy - Tomasz Jasina.

Paweł Fajdek marzył o tym, by zostać piłkarzem, ale zamiast zdobywać bramki dla reprezentacji, zdołał jedynie zadebiutować w B-klasie. Jego ojciec z kolei chciał zrobić z niego kolarza, ale on jeżdżenie na rowerze uznawał jako katorgę. Zamiast dwóch kółek wybrał jedno duże koło – to na stadionie lekkoatletycznym.

Życie Pawła Fajdka – najmłodszego trzykrotnego Mistrza Świata w rzucie młotem, Mistrza Europy i dwukrotnego Wicemistrza Europy, olimpijczyka z Londynu i Rio de Janeiro od początku było pełne przygód. Opowiada o nich w pełnej anegdot i humoru książce „Petarda. Historie z młotem w tle”, którą napisał wspólnie z dziennikarzami sportowymi: Pawłem Hochstimem i Pawłem Skrabą. Jak zapowiada sam autor, na autobiografię przyjdzie jeszcze czas, więc teraz dostarcza rozrywki, odsłaniając nieco kulis zza lekkoatletycznej kurtyny.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego m.in. tak bardzo lubi startować podczas Uniwersjady i skąd wziął się jego wielki sentyment do Lubelszczyzny, zapraszamy na spotkanie.

Wstęp jest bezpłatny.

Na wydarzenie zapraszają: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, AZS Lublin, Wyd. SQN oraz Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Źródło: Paweł Markiewicz, Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu


 

 

 

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    20 listopada 2018