Równo miesiąc do igrzysk! Sportowcy AZS UMCS gotowi na Tokio!

Dokładnie 23 lipca rozpoczną się XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W stolicy Japonii szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności będzie miała co najmniej dziewiątka zawodników AZS UMCS. Co najmniej, bo lista jest nadal otwarta!

W związku ze zbliżającym się świętem sportu powstaje specjalny cykl programów, które przybliżą kibicom sylwetki lubelskich olimpijczyków startujących w Tokio. Projekt realizowany jest we współpracy z TVP 3 Lublin. Pierwsze dwa odcinki pozwolą nam lepiej poznać Angelikę Mach ‒ biegaczkę długodystansową oraz pływaka ‒ Konrada Czerniaka.

Konrad Czerniak to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników występujących w klubie z Lublina. Nie tylko doświadczonych, ale też utytułowanych. Pochodzący z Puław specjalista od stylu motylkowego to wielokrotny medalista imprez międzynarodowych, w tym mistrzostw świata i Europy, a także dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich. Więcej w materiale:

https://www.facebook.com/watch/?v=765416467485782

Angelika Mach przeszła naprawdę długą drogę w swojej karierze, aby być w tym miejscu, w którym znajduje się dzisiaj. Myślała nawet o zakończeniu swojej przygody ze startami, ale jak na maratonkę przystało, wytrwała. Efekty przyszły wiosną 2021, kiedy to srebrny medal mistrzostw Polski okrasiła kwalifikacją olimpijską.

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    23 czerwca 2021