Pszczółki zagrają o ligowe przełamanie 19 grudnia

Już w najbliższą niedzielę, w meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, lubelska Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS podejmie w hali MOSiR Basket-25 Bydgoszcz. Akademiczki tym spotkaniem postarają się podnieść po dwóch ligowych porażkach z rzędu.

Pierwsza miała miejsce w Gdyni, kolejna w Sosnowcu. Po nich lublinianki spadły nieco w tabeli EBLK i aktualnie zajmują 4. miejsce (bilans: 6-2). W najbliższej serii gier zagrają z sąsiadem, bo drużyna z Bydgoszczy plasuje się na 5. pozycji (bilans 5-2).

Będzie to mecz w pewien sposób wyjątkowy, swoistego rodzaju powrót do przeszłości i możliwość rewanżu za ubiegłoroczne play-offy. Wtedy w serii do pięciu wygranych 3-2 zwyciężył zespół bydgoski. Do tego nie wraca jednak już myślami szkoleniowiec Pszczółek, Krzysztof Szewczyk:

– O zeszłym sezonie już zapomnieliśmy. Mamy nowy zespół, nowe wyzwania. Po prostu skupiamy się na tym, aby wygrać – mówi trener.

Pszczółki po swoich problemach kadrowych, w środę odniosły bardzo ważną wygraną w 1. rundzie fazy play-off rozgrywek EuroCup. Lublinianki pokonały u siebie francuski Tarbes GB 72-55 i jedną nogą są już w kolejnej fazie. Pozostaje mieć nadzieję, że podbudowane tym triumfem akademiczki, w niedzielę powrócą także na zwycięską ścieżkę w lidze.

Początek spotkania o godzinie 19:30. Bilety do nabycia w sklepie internetowym oraz w kasach biletowych hali MOSiR przed rozpoczęciem starcia. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.

Kamil Wojdat

Wydarzenie na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    16 grudnia 2021