Pszczółki powalczą o europejskie puchary!

To będzie historyczny mecz dla koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Już 23 września w lubelskiej hali MOSiR zawodniczki prowadzone przez trenera Krzysztofa Szewczyka rozegrają pierwszy mecz w drodze do rozgrywek EuroCup!

Rywalem w rundzie wstępnej jest rosyjski Spartak Moskwa. O awansie zadecyduje dwumecz, po którym jedna z drużyn znajdzie się w fazie grupowej rozgrywek. W niej czekają już: turecki CBK Mersin Yenisehir, białoruski BC Horizont Mińsk Region oraz znajomy z Energa Basket Ligi Kobiet: drużyna Gorzowa Wielkopolskiego.

– Cel jest prosty: chcemy awansować! Jednak to na pewno będzie trudna przeprawa, ale w rozgrywkach EuroCup nie ma zespołów słabych. Szanse oceniam 50/50. Na pewno Spartak nie jest drużyną, przed którą musimy czuć znaczący respekt. Oczywiście podchodzimy do tego rywala z szacunkiem, ale przede wszystkim z wiarą we własne możliwości i wiarą w awans do fazy grupowej! – komentuje trener Krzysztof Szewczyk.

– Od wtorku trenujemy w pełnym składzie. Także mamy tydzień, aby się optymalnie przygotować pod rywalki. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby być w pełni formy na pierwszy mecz eliminacyjny – zapowiada kapitan Pszczółki, Zuzanna Sklepowicz.

Początek pojedynku ze Spartakiem w czwartek (23 września) o godzinie 18:00. Bilety na spotkanie do nabycia w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin oraz w kasach biletowych hali MOSiR przed spotkaniem.

Wydarzenie na Facebooku

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    16 września 2021