Przed Pszczółkami pierwszy krok w kierunku ćwierćfinału EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w hali MOSiR podejmą francuski LDLC ASVEL Feminin. Będzie to pierwsze starcie 1/8 finału rozgrywek EuroCup. Akademiczki już przeszły do historii. Teraz mogą zapisać się w niej jeszcze jaśniej. W starciu z rywalkami z Lyonu faworytkami jednak nie będą.

Nie jest to nowa sytuacja dla lublinianek, które już do eliminacji nie przystępowały w takiej roli. Mimo to wyeliminowały rosyjskiego Spartaka Moskwa i awansowały do fazy grupowej rozgrywek.

Zmierzyły się wtedy z tureckim CBK Mersin, białoruskim Horizontem Mińsk i dobrym znajomym z EBLK – zespołem Gorzowa Wielkopolskiego. Akademiczki awansowały do fazy play-off awansowały z 2. miejsca.

Tu najpierw podjęły Tarbes GB, a potem Villeneuve d’Ascq LM. Po dwóch przeciwnikach z Francji przyszła pora na trzeciego – Lyon. Zadanie łatwe nie będzie, bo rywalki to jedne z kandydatek do zwycięstwa w całych zmaganiach.

O tym, kto awansuje dalej, zdecyduje dwumecz. Pierwsze starcie w środę (23 lutego) w Lublinie. Początek o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin oraz w kasach biletowych hali MOSiR na godzinę przed rozpoczęciem starcia. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26. roku życia, osobom po 65. roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.

    Aktualności

    Autor
    Redakcja AZS UMCS
    Data dodania
    22 lutego 2022