Przed Pszczółkami białoruski Horizont

W trzecim meczu fazy grupowej rozgrywek EuroCup koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmą w hali MOSiR białoruski Horizont Mińsk. Początek spotkania w czwartek (28 października br.) o godzinie 18:00.

Rywalki akademiczek jak na razie nie zaznały smaku wygranej w rozgrywkach. Z Gorzowem Wielkopolskim przegrały 58-80, z kolei z tureckim Mersin 55-78. To sytuuje Horizont na ostatnim miejscu grupy C. Pszczółki z bilansem 1-1 są na miejscu drugim. Tyle samo punktów na koncie mają gorzowianki, ale je czeka w najbliższej kolejce starcie z faworyzowanymu turczynkami, jak na razie niepokonanymi w grupie.

W obu pojedynkach Horizontu najlepszą zawodniczką była Anastasiya Verameyenka, która zdobywała 13 i 20 punktów. Wydaje się zatem, że to właśnie ze strony skrzydłowej może płynąć największe zagrożenie.

Pszczółki znajdują się aktualnie w świetnej formie. W lidze polskiej jak na razie wygrały wszystkie swoje spotkania. W całym sezonie uległy tylko raz, w wyjazdowym meczu EuroCup w Turcji. Akademiczki zagrały tam jednak bez trzech zawodniczek: Emilii Kośli, Klaudii Niedźwiedzkiej oraz Martiny Fassiny. Włoszki w meczu z Horizontem także nie zobaczymy.

Bilety na to spotkanie można kupić w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin oraz przed meczem w kasach hali MOSiR.

Dołącz do wydarzenia

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    28 października 2021