Przed nami to, na co wszyscy czekaliśmy. Startuje faza play-off!

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w piątek pokonały na wyjeździe Basket-25 Bydgoszcz 61-55, czym tylko przypieczętowały swoje 2. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Akademiczki musiały poczekać na dokończenie kolejki, aby poznać rywala w 1. rundzie play-offów. Tym będzie Polonia Warszawa.

Uwaga: zmiana hali rozgrywania spotkań: gramy na hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8!

Zespół ze stolicy jest lubliniankom doskonale znany. W ostatnim czasie akademiczki stoczyły z nim dwa mecze. Pierwszy, domowy, wyraźnie wygrały 84-65. W rewanżu stoczonym dwa dni później w stolicy tak łatwo nie było. Pszczółki co prawda zwyciężyły 79-76, ale do wyłonienia triumfatora potrzebna była dogrywka (po czterech kwartach mieliśmy remis 70-70).

Zespół z Lublina do decydującej fazy zmagań przystępuje z historycznego – 2. miejsca. Tak dobrze nie było nigdy wcześniej. To stawia zielono-białe je w bardzo komfortowej sytuacji, bo z liderem z Polkowic teoretycznie mogą zmierzyć się dopiero w finale. Lublinianki w tym sezonie pokonały już każdą ekipę w stawce. Ich bilans to 17-3. To napawa ogromnym optymizmem przed pierwszymi dwoma starciami z Polonią.

Pierwsze z nich w najbliższą sobotę o godzinie 15:00. Drugie w niedzielę o 18:00. Bilety na oba do nabycia w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin oraz w kasach biletowych hali Globus na godzinę przed początkiem spotkania. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26. roku życia, osobom po 65. roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.

Rywalizacja Pszczółek na najwyższym poziomie nie byłaby możliwa, bez wsparcia sponsorów, którymi są: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Miasto Lublin, Województwo Lubelskie, Fabryka Cukierków Pszczółka, Krajowa Spółka Cukrowa, Bogdanka, Perła, VIVO Lublin, Bystra, Lotto.

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    8 marca 2022