Projekt badawczy: 700 najciekawszych miejsc w Lublinie

Grupa studentów turystyki historycznej oraz pracownicy Instytutu Historii dr Tomisław Giergiel, dr hab. Ireneusz Łuć, dr hab. Dariusz Szewczuk i dr Monika Napora zainicjowali nowy projekt badawczy w Instytucie Historii UMCS pt.: „700 najciekawszych miejsc w Lublinie”.

Apel – zaproszenie do udziału w projekcie

Weź udział w projekcie badawczym studentów i pracowników Instytutu Historii UMCS, który ma na celu ułożenie listy 700 najciekawszych miejsc w Lublinie. Liczba ta nawiązuje do rocznicy 700-lecia lokacji naszego miasta w 1317 roku.

Jakie miejsca szczególnie kojarzą Ci się z historią Lublina? Jakie miejsca (znane lub mało znane) pokazałbyś znajomym, którzy pierwszy raz przyjeżdżają do Lublina?  Czy w Lublinie są miejsca, które są Ci szczególnie bliskie (łączą się z wyjątkowymi wspomnieniami)? Czy w Twojej dzielnicy Lublina są miejsca, które warto zobaczyć? Jakie miejsca o charakterze kulturowym/rozrywkowym Twoim zdaniem zasługują na wyróżnienie?

Do tego oryginalnego i wielowymiarowego projektu może się włączyć każdy mieszkaniec, student, turysta, każdy miłośnik Lublina. Zachęcamy do nadsyłania autorskiej propozycji takich miejsc. Zapoznaj się z platformą cyfrową, która pozwala śledzić powstającą listę najciekawszych miejsc w Lublinie. Zgłoś ciekawe miejsce! Wypełnij ankietę!

Strona internetowa projektu znajduje się pod adresem: www.700.umcs.pl   (kliknięcie przeniesie cię do nowego okna). Na stronie znajduje się ankieta oraz interaktywna mapa miasta Lublin. 

    Aktualności

    Autor
    Katarzyna Brzyska
    Data dodania
    4 lipca 2016