Pionierzy: Daniel C. Dennett, Czy homary mają wolną wolę?

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na cykl dokumentalny związany z najwybitniejszymi i najbardziej nieortodoksyjnymi uczonymi, którzy mieli odwagę, by kwestionować współczesne paradygmaty.

Zapraszamy do Sali Kinowej Centrum Spotkania Kultur na projekcje filmów oraz dyskusje, w których wezmą udział dziennikarze tygodnika „Polityka” oraz artyści i naukowcy.

Cykl potrwa 6 tygodni –  seanse i rozmowy będą odbywały się w każdy piątek o godzinie 19.00.

Daniel C. Dennett, Czy homary mają wolną wolę?

Pierwsze spotkanie odbędzie się 20.10.2017 r. o godz. 19.00 i będzie poświęcone Danielowi C. Dennettowi. Uczestnicy obejrzą film „Czy homary mają wolną wolę?” w reż. Karola Jałochowskiego oraz będą świadkami eksperymentu artystyczno-naukowego w wykonaniu Jacka Mazurkiewicza, znakomitego kompozytora i kontrabasisty.

Daniel C. Dennett z Tufts University jest uważany za wielkiego reformatora filozofii umysłu. Od pół wieku poszukuje odpowiedzi na następujące pytania: Czym jest świadomość? Czym jest wolna wola? Czy wiara jest fenomenem naturalnym? Jakie są korzenie irracjonalizmu? Do filmowego intymnego spotkania z filozofem dochodzi w jego domu na północy Nowej Anglii.

Darmowe wejściówki

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny (wejściówki do odebrania w kasie Centrum Spotkania Kultur).

Godziny otwarcia kasy CSK:

 • wtorek, czwartek, piątek, sobota: 12.00-20.00
 • środa: 10.00-18.00
 • niedziela: 12.00-18.00
 • poniedziałek: nieczynne

Szczegółowe informacje o cyklu "Pionierzy"

  Aktualności

  Autor
  Redakcja UMCS
  Data dodania
  19 października 2017