Otwarcie wystawy „Lublin – inne spojrzenie”

Muzeum UMCS oraz Autor zapraszają na otwarcie wystawy „Lublin – inne spojrzenie”, które odbędzie się w środę, 20 września 2017 r. o godz. 18.00 w Sali Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej (III piętro Biblioteki Głównej UMCS, ul. I. Radziszewskiego 11, 20-031 Lublin).

Autorem wystawy jest Paweł D. Znamierowski, który od 2004 r. realizuje cykl otwarty fotoGRAFIKI pod nazwą patrząc pod nogi. Portretowanie rzeczywistości jest naturalną, wręcz domyślną, cechą fotografii. Proponowane przez P. Znamierowskiego fotografie dotyczą Lublina postrzeganego w nieco odmienny sposób. Lublina widzianego w odbiciach kałuż, szyb okiennych, mokrego bruku.

Artysta koncentruje się na detalach i fragmentach miasta często niezauważalnych czy pomijanych, a stanowiących inspirację do powstawania interesujących poetyckich obrazów. Jego prace mające realistyczne korzenie z czasem, w wyniku artystycznych przekształceń, stają się kolorowymi, niemal abstrakcyjnymi grafikami skłaniającymi do refleksji nad rzeczywistością wokół, zupełnie niezauważalną i niedocenianą, a jakże piękną.

Wystawa powstała w ramach obchodów 700-lecia miasta Lublin.

Patronat honorowy:

 • JM Rektor UMCS, prof. dr. hab. Stanisław Michałowski
 • Prezydent Miasta Lublin, dr Krzysztof Żuk

  Aktualności

  Autor
  Jerzy Kasprzak
  Data dodania
  20 września 2017