Nowa zawodniczka Pszczółki AZS UMCS

Koszykarka z Lublina wzmocniła Pszczółkę AZS UMCS.

Nowa zawodniczka Pszczółki AZS UMCS Lublin zadebiutowała na międzynarodowym turnieju w Rydze. Pochodząca z Lublina Agata Dobrowolska wybiegła na parkiet z numerem „24” w meczu z Kibirkstisem Vilnius w Eastern European Women’s Basketball League. W ciągu nieco ponad 6 minut gry 24-letnia skrzydłowa zdobyła 4 punkty i miała 5 zbiórek, dokładając swoją cegiełkę do zwycięstwa lublinianek (73:66) nad zespołem z Litwy.

Agata Dobrowolska nie jest anonimową postacią w polskiej koszykówce. Miała już okazję zagrać w ekstraklasie (wtedy Ford Germaz Ekstraklasie), I lidze oraz Pucharze Polski kobiet. W 2010 roku trafiła do drużyny CCC Polkowice, gdzie spędziła dwa sezony. W tym czasie grała na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, a w drugim roku pomagała też zespołowi rezerw na parkietach pierwszoligowych. W swoim najlepszym sezonie w Polkowicach notowała średnio 2.6 punktu (ekstraklasa) i 7 punktów (I liga). Zawodniczka reprezentowała także barwy młodzieżowej reprezentacji Polski.

W 2012 roku lublinianka rozpoczęła studia w Casper College w Stanach Zjednoczonych. Pomogła zespołowi „Thunderbirds” osiągnąć bilans 23-8 w Dywizji I NJCAA (National Junior College Athletic Association), notując średnio 10.7 punktu (drugi wynik w drużynie), 6.5 zbiórki (drugi wynik w drużynie) oraz 2 asysty (trzeci wynik w drużynie).

Potem na trzy lata przeniosła się na Uniwersytet Texas w El Paso. W NCAA rozegrała w sumie 84 spotkania z czego 21 w pierwszej „piątce”. Na parkiecie spędzała niecałe 10 minut, w tym czasie dokładała na tablicy średnio 1.4 punktu i 2.1 zbiórki.

Autor: Krzysiek Kurasiewicz