Memoriał imienia Henryka Kosakowskiego

17 lutego 2018 roku (sobota) w Aqua Lublin odbędzie się kolejna edycja Memoriału imienia Henryka Kosakowskiego. Impreza jest już tradycją. Odbywa się od przeszło 40 lat!

Memoriał rokrocznie przyciąga spore grono zawodników. Na starcie stanie ponad 300 pływaków i pływaczek. Do udziału w zawodach mogli zostać zgłoszeni zawodnicy, którzy ukończyli 12 rok życia.

Rywalizacja będzie toczyć się w czterech kategoriach wiekowych. Dla grup dziewczęcych i chłopięcych przedziały wiekowe zostały ustalone nieco inaczej. Taka sama jest jedynie rywalizacja w kategorii Open, w której uczestniczą wszyscy zawodnicy zgłoszeni do zawodów (12+).

Impreza zostanie przeprowadzone w dwóch blokach. Pierwszy z nich rozpocznie się już o godzinie 9:00. Kolejny zaplanowano na popołudnie. Druga część rywalizacji rozpocznie się o godzinie 15:00.

Henryk Kosakowski to założyciel oraz pierwszy prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego, który powstał ponad 50 lat temu. Kilka lat po tym wydarzeniu Henry Kosakowski zmarł, a środowisko pływackie postanowiło uczcić jego pamięć organizując memoriał jego imienia. Od tego momentu minęło wiele czasu, ale zawody na stałe zagościły w kalendarzu imprez pływackich.

Organizatorami zawodów są:

 • Lubelski Okręgowy Związek Pływacki  
 • Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin  
 • MOSiR Bystrzyca Lublin  
 • Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego  
 • Urząd Miasta Lublin  
 • AQUA Lublin

  Aktualności

  Autor
  Redakcja AZS UMCS
  Data dodania
  16 lutego 2018