Maciej Cieciora otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublin

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Pan Maciej Cieciora – absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a aktualnie pracownik Centrum Prawno-Organizacyjnego, 28 marca 2024 r. z rąk dr Krzysztofa Żuka otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublin.

Pan Maciej Cieciora przez ostatnie lata podczas okresu studiów aktywnie angażował się w życie studenckie nie tylko na arenie naszej uczelni, ale i miasta Lublin. Pod koniec 2021 roku otrzymał powołanie do współtworzenia pierwszej Rady Studentów Lublina w Polsce. To organ doradczo-opiniotwórczy działający przy Prezydencie Miasta Lublin, którego jednym z zadań jest dbanie o sprawy studentów w mieście. Od tamtej pory pełnił funkcję radnego, a kolejno przewodniczącego tego gremium. Od stycznia 2023 roku pełnił również funkcję członka Rady Programowej Europejskiej Stolicy Młodzieży w Lublinie oraz członka Rady Doradczej ESM.

Jak czytamy w uzasadnieniu Medal Prezydenta Miasta Lublin został przyznany za w uznaniu za pełną zaangażowania działalność na rzecz lubelskiego środowiska akademickiego oraz cenny wkład w rozwój polityki młodzieżowej Lublina z podziękowaniem za oddaną aktywność społeczną służącą Miastu i jego Mieszkańcom.

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    29 marca 2024