Koszykarska niedziela. Pszczółki podejmą Zagłębie

Przed zawodniczkami Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin mecz dużej rangi. W spotkaniu 21. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet akademiczki podejmą w hali MOSiR CTL Zagłębie Sosnowiec. Starcie ma ogromne znaczenie w kontekście układu tabeli przed fazą play-off.

Pszczółkom do rozegrania zostały już dwa mecze. Aktualny bilans podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka to 15 wygranych i 3 porażki. W przypadku pokonania zespołu z Sosnowca zielono-białe już w niedzielę zapewnią znakomite – 2. miejsce na koniec rundy zasadniczej. To postawi je w bardzo uprzywilejowanej pozycji na starcie play-offów.

Jeśli tak się stanie, będzie to historyczne osiągnięcie, bo ta sztuka lubliniankom nie udała się nigdy wcześniej.

Mecz z Zagłębiem nie tylko dlatego może przejść do historii. Pszczółki w rozgrywkach ligowych 2021/2022 przed własną publicznością jeszcze nie przegrały. Z bilansem 9-0 są jedyną obok BC Polkowice drużyną, która może się pochwalić takim osiągnięciem. Klub z Lublina takiej serii w swojej historii jeszcze nie miał.

Akademiczki mają też coś do udowodnienia swoim najbliższym przeciwniczkom. W grudniu na terenie rywalek zielono-białe uległy po dogrywce 86:89. Teraz zatem pojawia się szansa na rewanż.

Początek 27 lutego br. (niedziela) o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin oraz w kasach biletowych hali MOSiR na godzinę przed rozpoczęciem starcia. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26. roku życia, osobom po 65. roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.

    Aktualności

    Autor
    Redakcja AZS UMCS
    Data dodania
    25 lutego 2022