Koncert: Ballad Book Made in #jazzUMCS

25 stycznia 2018 r. (czwartek) o godz. 19.00 w Inkubatorze Medialno-Artystycznym ACK UMCS „Chatka Żaka” odbędzie się koncert pod tytułem „Ballad Book Made in #jazzUMCS”.

Wokaliści i instrumentaliści, studiujący na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS, zaprezentują program złożony z samych ballad – utworów spokojnych i stonowanych. Ich wykonanie wymaga najwyższego stopnia wtajemniczenia w jazzowe arkana, a oddanie głębi wyrazowej w pełni odzwierciedla osobowość artysty.

W programie znajdą się utwory polskie i amerykańskie, między innymi: „Świat Ordonki” Agnieszki Osieckiej i Juliusza Loranca, „Brzydcy” i „Ołów” Jana Wołka i Krzysztofa Ścierańskiego, „Daj” Adama Kreczmara i Jerzego Andrzeja Marka, a także „Georgia”, „The Nearness of You” i „Blame It On My Youth”.

Od kilku lat nad akademickimi koncertami opatrzonymi sygnaturą „Made in #jazzUMCS” opiekę artystyczną sprawuje dr hab. Mariusz Bogdanowicz. Nad repertuarem, który zostanie zaprezentowany 25 stycznia, pracuje od października.

„Ballad Book Made in #jazzUMCS” to kolejny występ studentów kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS. Koncerty te wpisują się w stały scenariusz pejzażu artystycznego Lublina.

Wykonawcy:

Zuzanna Kosek - viol
Justyna Pazera – viol
Wojciech Gadaszewski – p
Piotr Nowakowski – p, kb
Mateusz Roger Strzępa – p, acc
Jan Jasiński - g
Jan Załęski - g
Arek Borzęcki - b
Piotr Chołody - b
Piotr Karczewski – dr, perc
Przemysław Wójcik – dr, perc
vocal:
Anna Karp
Katarzyna Motyka
Aleksandra Rudzińska
Martyna Sabak
Bartłomiej Kawałek
Łukasz Kukiełka

Opieka artystyczna: dr hab. Mariusz Bogdanowicz
Koordynator cyklu: dr hab. Zofia Bernatowicz, prof. nadzw.

Termin i miejsce:

25 stycznia 2018 r., godz. 19.00
Inkubator Medialno-Artystyczny ACK UMCS „Chatka Żaka”
Lublin, Radziszewskiego 16
Wstęp wolny

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    16 stycznia 2018