Gratulacje dla zespołu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Emocje po finale z BC Polkowice powoli opadają, więc przyszedł czas na podsumowanie sezonu. Odbyło się ono na specjalnej konferencji prasowej, w której uczestniczyły zawodniczki oraz sztab Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, a także sponsorzy klubu.

Konferencja z udziałem mediów miała miejsce we wtorkowe południe w „Trójce” – Stołówce Akademickiej UMCS. Gospodarzem przedsięwzięcia był Rektor UMCS, prof. dr. hab. Radosław Dobrowolski, który pogratulował całemu zespołowi.

– Bardzo się cieszę z tegorocznego sukcesu i czekam na kolejne w następnych sezonach. Gratuluję serdecznie dziewczynom, trenerom, całemu sztabowi, ale także prezesowi AZS UMCS Lublin, bo to bez wątpienia sukces całej organizacji – skomentował Rektor UMCS, prof. dr. hab. Radosław Dobrowolski.

Ten wynik nie byłby oczywiście możliwy bez sponsorów klubu. Ich zaufanie i wsparcie rozwoju dało zespołowi możliwość spełnienia marzenia, jakim był medal mistrzostw Polski.

– Jesteśmy bardzo dumni, że dziewczyny wywalczyły srebro, tym bardziej, że zespół był najmłodszą drużyną podczas tych zawodów. To oznacza, że złoto jest oczywiście w zasięgu w przyszłości, czego życzę. Chciałbym serdecznie podziękować trenerowi, asystentowi oraz prezesowi klubu tego wspaniałego wyniku, bo przecież zespół doszedł także do 1/8 finału rozgrywek EuroCup. Życzymy dalszy sukcesów i trzymamy kciuki za zespół – powiedział Zdzisław Szwed, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego.

– Składam trenerowi Krzysztofowi Szewczykowi ogromne gratulacje, ponieważ od kilku lat pracuje z zespołem nad poziomem sportowym. Drużyna świetnie się spisywała i dzięki temu mamy ten sukces. To była praca zespołowa, bo na ten wynik złożyło się wiele środowisk i wiele osób. Na końcu tym, którzy są bohaterami tego wydarzenia, czyli naszym zawodniczkom, chciałbym szczególnie podziękować, bo takiej woli walki nie widzieliśmy od lat – pogratulował Prezydent Miasta Lublin dr. Krzysztof Żuk.

Podziękowania złożono na ręce partnerów zespołu. Są to: Miasto Lublin, UMCS, Województwo Lubelskie, Pszczółka, KSC, LW Bogdanka, Perła, VIVO, Bystra, Lotto, El Kabel.

– Za sukcesem zespołu stoi wiele osób i była dziś okazja, że im podziękować za ten wkład. Na co dzień widzimy ich gdzieś tam na bandach, naklejkach czy w świecie mediów społecznościowych. Trzeba podziękować za wsparcie wszystkim, którzy z nami są, bo nie byłoby tej drużyny, gdyby nie nasi sponsorzy, nasi partnerzy, nasi przyjaciele. Dziś symbolicznie chcieliśmy przekazać im medal, które zdobyły nasze koszykarki, bo to również ich zasługa – stwierdził prezes AZS UMCS Lublin Rafał Walczyk.

Fot. Elbrus Studio

    Aktualności

    Autor
    Rafał Małys
    Data dodania
    20 kwietnia 2022