ECOTECH-COMPLEX konkurs ofert na współpracę

Ogłoszenie o konkursie ofert na współpracę naukowo-badawczą w innowacyjnym Centrum ECOTECH-COMPLEX w Lublinie

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu firm i środowiska przemysłowego regionu oraz dostosowując się do aktualnych źródeł finansowania innowacyjnych przedsięwzięć związanych z opracowywaniem nowych technologii Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej informuje, że dysponuje pomieszczeniami laboratoryjnymi w nowopowstałym Centrum ECOTECH-COMPLEX. Laboratoria stwarzają unikalne warunki do nawiązania współpracy nauki z przemysłem. Oferta współpracy kierowana jest do podmiotów gospodarczych mających ambicję opracowania nowych rozwiązań technologicznych z zakresu następujących branż:

 • bezpieczna żywność,
 • rolnictwo
 • biotechnologia i farmacja,
 • ekologia.

Uniwersytet oferuje merytoryczne wsparcie kadry naukowej dla podmiotów, które chcą uzyskać przewagę konkurencyjną w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne. Istnieje możliwość wykorzystania unikalnej aparatury naukowo-badawczej znajdującej się w części laboratoriów, w tym świadczenie usług na poszczególnych aparatach (np.: HPLC, MS, FT-IR, IT-TOF, NMR, dyfraktometr rentgenowski, cytometry, sekwencjonatory DNA, wysokopolowy MRI 7T i wiele innych).

Opis budynku Centrum

 • lokalizacja: 20-612 Lublin, ul. Głęboka 39,
 • powierzchnia całkowita: 6500 m2
 • powierzchnia laboratoryjna: 1855 m2
 • powierzchnia sal seminaryjnych: 350 m2
 • aula dla 200 osób
 • powierzchnia stref czystych tzw. cleanroomów: ok. 200 m2
 • liczba miejsc parkingowych: 100

Centrum zapewnia wysokie standardy pracy oraz umożliwia odizolowanie poszczególnych grup badawczych. Pomieszczenia w Centrum są klimatyzowane, wyposażone w instalację kontroli dostępu i instalację alarmową. Zapewniony jest dostęp do szerokopasmowego internetu – przewodowego i bezprzewodowego, oraz indywidualne łącze telefoniczne. Laboratoria posiadają ponadto instalacje gazów technicznych (tlen, CO2, argon i wodór) oraz instalację sprężonego powietrza. W każdym laboratorium zapewniony jest też dostęp do wody demineralizowanej. Cały obiekt przystosowano do ruchu osób niepełnosprawnych, tj. zastosowano windy, rampy, odpowiedniej szerokości drzwi oraz odpowiednie kabiny wc.

Możliwe jest elastyczne kształtowanie powierzchni laboratoryjnych – 120, 145 lub 265 m2, do których dołączone są pokoje biurowe (19 lub 45 m2) i zaplecze socjalne. Laboratoria wyposażone są w meble o wysokim standardzie oraz dygestoria umożlwiające pracę z substancjami szkodliwymi, np. truciznami, gazami agresywnymi itp.
Centrum posiada doskonałą lokalizację w centrum Lublina, umożliwiającą dogodny dojazd także komunikacją miejską. Do dyspozycji jest parking oraz zaplecze umożliwiające organizację szkoleń i konferencji. Oferta ECOTECH-COMPLEX stwarza niepowtarzalną okazję do rozwoju i podnoszenia konkurencyjności firm i opracowania nowych produktów w oparciu o najwyższej jakości zaplecze naukowo-badawcze.

Oferty współpracy

Oferty dotyczące wykorzystania Centrum ECOTECH-COMPLEX należy składać w biurze Centrum od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00. Preferowane będą oferty umożliwiające współpracę merytoryczną z wybranymi zespołami naukowymi UMCS. Istnieje możliwość obejrzenia laboratoriów i omówienia warunków współpracy po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem 81 537 57 35 lub wysyłając zapytanie pocztą elektroniczną na adres e-mail: ecotech@umcs.pl.

  Aktualności

  Autor
  Redakcja UMCS
  Data dodania
  21 października 2016