Budżet Obywatelski 2017 - wyniki

Miło nam poinformować, że dzięki Państwa głosom projekty KU AZS UMCS otrzymały dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017.

O projektach KU AZS UMCS

1. Wirtualny Uniwersytet dla każdego (nr identyfikacyjny projektu D-19)

Projekt ma na celu prowadzenie działań edukacyjno-wychowawczych z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zakłada też uruchomienie internetowej platformy, na której gromadzone będą materiały wykładowców i praktyków wszelkich dziedzin. Na platformie znajdą się nagrane materiały video. Dostęp do materiałów będzie darmowy. Będą to zajęcia z użyciem najnowocześniejszych technologii, często przeprowadzane w laboratoriach. Ponadto, przewiduje się m.in. powołanie „grupy mobilnej”, która będzie wizytować szkoły, co uatrakcyjni lekcje i zachęci młodzież do studiowania na lubelskich uczelniach. Celem projektu jest promocja działań edukacyjno-wychowawczych, począwszy od ludzi młodych, a skończywszy na seniorach.

2. Sport dla każdego (nr identyfikacyjny projektu M-75)

Projekt ma na celu stworzenie nowych możliwości spędzania wolnego czasu w Lublinie. Zakłada udostępnienie darmowej siłowni i klubu fitness, całoroczną organizację darmowych zajęć sportowych, m.in. Ligi Paintballowej czy amatorskich rozgrywek koszykarskich. Ponadto, w ramach projektu przewiduje się m.in. zakup sprzętu sportowego, który będzie służył mieszkańcom Lublina. Jednym słowem, projekt ten zakłada całoroczną animację życia sportowego w Lublinie.

3. Aktywność dla każdego (nr identyfikacyjny projektu M-77)

Projekt ma umożliwić aktywne spędzanie wolnego czasu w Lublinie. Pozwoli na organizację darmowych imprez sportowych, np. „JUWENALIÓW NA SPORTOWO”. Zakłada także organizację spotkań ze sportowcami związani z Lubelszczyzną (ale nie tylko), którzy osiągnęli sukces w kraju i na świecie, np. Michałem Szybą, Moniką Brzostek, Kingą Kołosińską czy Konradem Czerniakiem. Podczas otwartych spotkań sportowcy będą starali się zaszczepić w mieszkańcach Lublina miłość do sportu. Projekt zakłada również uruchomienie nowych, modnych sekcji sportowych, jak np. Bubble Futbol czy Jump and Fit. Dodatkowo, w ramach projektu przewiduje się m.in. zakup sprzętu sportowego, który będzie służył mieszkańcom Lublina.

    Aktualności

    Autor
    Tomasz Lewtak
    Data dodania
    7 grudnia 2016