AZS Balkon Run - Akcja charytatywna dla lubelskich szpitali

Już za tydzień wystartuje nietypowy ‒ domowy bieg na dystansie 5 kilometrów. Inicjatorem wydarzenia jest AZS UMCS Lublin. Środki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup środków ochronnych dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Bieg zaczyna się w środę (15 kwietnia 2020 r.) o godzinie 18:00. Potrwa prawie tydzień! Zakończy się 21 kwietnia o godzinie 23:59. Właśnie do tego czasu uczestnicy będą mogli wysyłać zrzut ekranu z udokumentowanym przebytym dystansem. O pomyśle mówi koordynator przedsięwzięcia ‒ Dominik Małys:

‒ Z uwagi na obowiązujące obostrzenia dotyczące miejsc publicznych w kraju, wiele osób znacznie ograniczyło swoją aktywność fizyczną. Chcielibyśmy zachęcić i pokazać społeczeństwu, że biegać nie tylko każdy może, ale i wszędzie może to robić. Naszą inspiracją był Elisha Nochomowitz, który przebiegł dystans maratonu na tarasie swojego mieszkania. To pokazuje, że nasz bieg jest możliwy do zrealizowania, a przy tym możemy wesprzeć służbę zdrowia i włączyć się do akcji #zostańwdomu.

Wsparcie będzie pochodziło z opłat wpisowych uczestników. Minimalna kwota wynosi 5 zł, ale ograniczeń co do jej wysokości nie ma. Dlatego organizatorzy liczą także na wyższe wpłaty! Wystartować może każdy. Nawet osoby niepełnoletnie, jednak muszą mieć zgodę prawnego opiekuna (to on dokonuje wpłaty).

‒ Środki zostaną przeznaczone na rzecz SPSK4 przy ulicy Jaczewskiego w Lublinie, a dokładnie na zakup niezbędnych środków ochronnych dla personelu. Wierzymy, że zarówno społeczność akademicka, jak i sportowa aktywnie wesprze służbę zdrowia w tym ciężkim dla nas wszystkim okresie ‒ dodaje Dominik Małys.

Bieg/marsz musi odbyć się w domu, tj. wewnątrz mieszkania, na balkonie, tarasie ‒ w sposób tradycyjny lub przy użyciu bieżni.

Szczegółowe informacje w wydarzeniu na Facebooku

Kontakt: balkonrun@azs.umcs.pl

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    9 kwietnia 2020