Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie

Niespełna trzystu zawodników z 35 uczelni znalazło się na wstępnych listach startowych Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie. Impreza, której organizatorem jest AZS Uniwersytetu Śląskiego, rozpocznie się w piątek w stacji narciarskiej Wisła-Skolnity.

Snowboardziści o medale AMP rywalizować będą w piątek w slalomie gigancie. Z kolei dzień później zaplanowana jest rywalizacja o Puchar AZS w Banked Slalomie.

Na liście startowej są studenci z Bydgoszczy (Wyższa Szkoła Gospodarki), Gdańska (Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański), Jeleniej Góry (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa), Katowic (Akademia Wychowania Fizycznego, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Śląski), Kielc (Politechnika Świętokrzyska), Krakowa (Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Rolniczy), Leszna (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa), Lublina (Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytet Medyczny), Łodzi (Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Medyczny), Olsztyna (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Opola (Politechnika Opolska), Poznania (Politechnika Poznańska i Uniwersytet Adama Mickiewicza), Szczecina (Uniwersytet Szczeciński), Warszawy (Akademia Leona Koźmińskiego, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytet Warszawski), Wrocławia (Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Wrocławski).

Reprezentacja UMCS w tym roku akademickim liczy 6 osób, w tym trzy kobiety i trzech mężczyzn, których rywalizację będzie śledził trener sekcji Janusz Krawczyk. Największe nadzieje medalowe pokładamy w drużynie kobiet, która w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal w klasyfikacji Uniwersytetów.

Wyniki naszych zawodników można będzie śledzić za pośrednictwem Facebooka, na stronie: www.facebook.com/ampsnowboard/.

Do tej pory zakończyła się rywalizacja w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach oraz futsalu. Zaraz po snowboardzistach do rywalizacji przystąpią narciarze, którzy od poniedziałku w Zakopanem będą walczyć o medale w slalomie i slalomie gigancie.

    Aktualności

    Autor
    Redakcja AZS UMCS
    Data dodania
    1 marca 2018