Kultura studencka w styczniu

W nowy rok warto wejść z pozytywnym nastawieniem. Kultura studencka na pewno Wam w tym pomoże! W styczniu studenci i studentki będą mogli bawić się na koncertach, poszerzać swoje horyzonty w kinie, spotykać się z autorami czy szukać wymarzonej rośliny na targach. Gotowi na styczeń? Oto przed Wami kolejny subiektywny przegląd wydarzeń!

Koncerty

W Bergen, mateczniku norweskiego black metalu, w 1995 roku zaczął działać zespół Taake. Niezmiennie od początku, aż do dziś jego główną postacią jest Hoest, postać absolutnie kultowa w norweskim metalowym podziemiu, który wspomagał swoim talentem także Ragnarok, Carpathian Forest czy Gorgoroth. Fanów metalu na pewno więc ucieszy wiadomość, że zespół zagra 6 stycznia w Klubie Kwadrat w Krakowie. W Częstochowie wystąpi natomiast zespół, który od debiutu w 1983 roku podczas XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem. Mowa o UNIVERSE, który zagra w Klubie Politechnik 22 stycznia.

 

 

Kino

 

W gdańskim Akademickim Centrum Kultury „Alternator” w ramach DKF UG Miłość Blondyki obejrzycie w styczniu m.in. „Bernadettę”, czyli nowy film Paula Verhoevena („Nagi instynkt”, „RoboCop”, „Elle”). To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia największej skandalistki Kościoła katolickiego, siostry Benedetty Carlini. Zobaczycie również „Titane” – zdobywcę Złotej Palmy festiwalu w Cannes i francuski kandydat do Oscara. Najbardziej szokujący film roku, który pokochała amerykańska publiczność. „Titane” to dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga.

 

Inne wydarzenia

 

W Gliwicach w styczniu pogracie np. w planszówki. Na miejscu, w Mrowisku. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej znajdziecie około 100 tytułów. Jest więc z czego wybierać! W Gdańsku natomiast 19 stycznia spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem o jego książce „Szamańska choroba”. Jacek Hugo-Bader to reporter, który od trzydziestu lat opisuje upadek imperium sowieckiego. Bierze się tylko za to, co sobie sam wymyśli i zorganizuje, i zawsze jakoś udaje mu się, żeby jego marzenia nie pozostały marzeniami. A na koniec Koło Naukowe Architektury Krajobrazu wraz z Samorządem Studenckim Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza serdecznie na 2. edycję Studenckiego Targu Roślin Doniczkowych! Kto wie, może znajdziecie na nim swoją nową ulubioną roślinkę?

  

Więcej wydarzeń znajdziecie na naszej stronie.

    Aktualności

    Autor
    Aleksandra Stronkowska
    Data dodania
    23 grudnia 2021