Kultura studencka w październiku

Studenci i studentki wracają na uczelnie, a wraz z nimi zaczyna dziać się w jednostkach kultury studenckiej. W Krakowie zapraszają na juwenalia, w Toruniu na Alternatywne Spotkania Teatralne, czyli Klamrę, a w Lublinie ACKiM Chatka Żaka organizuje Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej, czyli główne wydarzenie całego projektu. To jak? Gotowi na nowy rok akademicki w kulturze studenckiej?

Wszystkie drogi prowadzą do Lublina

20-22 października – te dni dla każdego studenta powinny być równie ważne jak ostatni dzień sesji. To właśnie wtedy w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie odbędzie się najważniejsze wydarzenie dotyczące kultury studenckiej w Polsce. Już dziś zapraszamy Was na występy artystyczne, wystawy, a także debaty i warsztaty. Jeżeli chcesz mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądać kultura studencka w Polsce, weź udział w wydarzeniu i twórz ją razem z nami! 

Więcej informacji TUTAJ

 

W końcu juwenalia

Pandemia spowodowała, że w całej Polsce odwoływano również święta kultury studenckiej. W Krakowie w tym roku jednak przeniesiono imprezę na koniec września i początek października, dlatego studenci i studentki, którzy wracają na zajęcia, mogą od razu wziąć udział w Juwenaliach Krako(w)skich 2021. Będą to trzy niepowtarzalne, imprezowe dni, pełne uwielbianych artystów, w krakowskich klubach studenckich! Juwenalia startują już 30 września.

Sprawdźcie wydarzenia TUTAJ

 

Październik teatrem stoi

W październiku wszyscy, którzy kochają teatr, mają w czym wybierać. W Lublinie przez cały miesiąc trwają Konfrontacje Teatralne. Można zobaczyć m.in. „Psy rasy drobnych” na podstawie bestselleru Olgi Hund, spotkać się z Przemysławem Wielgoszem autorem „Witajcie w cięższych czasach. Polski kapitalizm, globalny kryzys i wizje lepszego świata” czy z Piotrem Augustyniakiem, z którym będzie można porozmawiać o jego „Jezusie Niechrystusie”. W Teatrze Dramatycznym w Warszawie można korzystać z cyklu „Teatr przyjazny studentom”. Organizatorzy zapraszają na „PROTEST”, podczas którego przeniesiemy się w świat absurdu rodem z dramatów Mrożka czy Ionesco, na klasyk – „KRÓLA LEARA” czy „GROCHÓW”, czyli opowieść o warszawskim Grochowie. W Teatrze Narodowym w Warszawie za to teatr dla studentów, w ramach którego obejrzycie m.in. „Hedda Gabler” – utwór Henrika Ibsena, mistrza realistycznego dramatu psychologicznego – w interpretacji reżysera Kuby Kowalskiego i „Kordiana”, czyli dramat polskich wyborów.

Wszystkie wydarzenia znajdziecie w naszym kalendarium.

  

Ale cyrk!

Początek października to także święto cyrku w Lublinie. Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE to wyjątkowe święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea nowego cyrku. Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji.

  

Oczywiście więcej wydarzeń znajdziecie na naszej stronie. Do zobaczenia!

 

 

    Aktualności

    Autor
    Aleksandra Stronkowska
    Data dodania
    29 września 2021