Kultura studencka w listopadzie

Na zewnątrz robi się już chłodno, dlatego polecamy ogrzewać się w środku – na przykład podczas spektakli, koncertów, spotkań czy innych wydarzeń dla studentów i studentek. Jak zwykle polecamy Wam kilka wydarzeń, które odbędą się w najbliższym miesiącu. Czas na listopad!

Koncerty! 

Wraz z pojawiającym się na zewnątrz chłodem nie znikają na szczęście koncerty! We Wrocławiu zagra m.in. uwielbiana także przez studentów i studentki sanah. Po wielkim sukcesie debiutanckiej trasy #NoSory Tour, wokalistka nie zwalnia tempa i już tej jesieni wyruszyła w nową trasę koncertową, promującą jej album "Irenka".  W Krakowie natomiast zagra Pablopavom, do którego dołącza Naprawdę Duży Zespół. Jedenaście osób na scenie zobaczycie na scenie NCK. W Warszawie będziecie mogli posłuchać m.in. Brodki, która promuje swój piąty studyjny album „BRUT” oraz zespołu KULT podczas jego Trasy Pomarańczowej. Pod koniec miesiąca natomiast w Lublinie Fisz Emade Tworzywo. „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań.

 

Kabaret!

Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci” w Warszawie, będzie można… mieć to z głowy. Kabaret Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna. W Lublinie swój stand-up zaprezentuje Olka Szczęśniak. Tym razem usłyszycie o problemach millenialsów. Pogoń za wymarzonym domem, życie z psem w bloku, różnice pokoleniowe na rodzinnych spotkaniach, próba odnalezienia się we współczesnych mediach społecznościowych i poprawności politycznej. A w Częstochowie – znany i lubiany Piotr Bałtroczyk, który zaskoczy Was nie jeden raz podczas wieczoru!

 

 

Festiwale!

Jesienny wybór festiwalów jest Najnowsze odkrycia, festiwalowe olśnienia, znakomite kino gatunkowe i ostatnia premiera legendy kina niezależnego. Wszystko to do zobaczenia podczas 7. Warszawskiego Festiwalu Filmów Koreańskich 5-10 listopada! W Lublinie natomiast XXXV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej BAKCYNALIA 2021. Zapraszamy w dniach 5-7 listopada 2021 do ACKiM UMCS Chatki Żaka. Po roku częściowego zawieszenia (ubiegłoroczna edycja składała się tylko z kilku pokazów stacjonarnych i seansów online), American Film Festival powraca z bogatym programem, w którym znajdą się perły amerykańskiego kina niezależnego.  Czekają różnorodne style i gatunki, fabuły i dokumenty, zarówno najnowsze dzieła indie, jak i amerykańska klasyka oraz filmy archiwalne. 12. American Film Festival odbędzie się 9-14 listopada we Wrocławiu.

 

Spektakle!

Spędzanie zimnych wieczorów w teatrze to sama przyjemność. W Lublinie spektakl grupy tanecznej Zmysł. „Lekko mówiąc” to kilkadziesiąt historii o tym, co w każdym z nas. Małe kawałki składające się w jedną dużą całość. Wyrażone ruchem opowieści o codziennych „zwykłych” zmaganiach i trudach, które w pewnym momencie zaczynają przerastać. Które w końcu można nazwać depresją. W Warszawie natomiast teatr przyjazny studentom. W Teatrze Dramatycznym będzie można obejrzeć CABARET. Aktorzy zabiorą nas do przedwojennego Berlina, miasta, które potrafi bawić się jak żadne inne! Będziemy świadkami romansu piosenkarki kabaretowej i amerykańskiego pisarza. Żyjemy szalonym światem kabaretu, ale czujemy też rosnącą atmosferę zagrożenia za jego drzwiami. W Teatrze Narodowym natomiast „Burza” Williama Szekspira. Trzeba obejrzeć ten klasyk!

 

Urodziny!

  

W roku 2011 na kampusie Politechniki Śląskiej w miejscu starej stołówki studenckiej, powstała nowa instytucja. Czarny obiekt o nazwie CKS Mrowisko. To tutaj na parter przeniesiono KS Spiralę z ulicy Strzody. Tutaj także swoje miejsce znalazły organizacje studenckie. Już od 4 listopada wspólnie będziecie mogli świętować 10-lecie Mrowiska! Wystąpi m.in. Kwiat Jabłoni.

 

 

A jak zmieniała się kultura studencka w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat? Już 5 listopada z okazji 40-lecia Centrum Kultury UG „Alternator” śpiewająco i tanecznie opowiedzą o tym artyści dwóch znakomitych zespołów działających na Uniwersytecie Gdańskim: Akademickiego Chóru UG oraz Zespołu Pieśni i Tańca UG „Jantar”! Wykonawcom towarzyszyć będzie 8-osobowa Orkiestra Rapsodyczna.

 

Oczywiście więcej wydarzeń znajdziecie na naszej stronie. Do zobaczenia!

    Aktualności

    Autor
    Aleksandra Stronkowska
    Data dodania
    3 listopada 2021