Wystawa edukacyjna „Zmysły i emocje” dostępna od 13 czerwca

Zapraszamy do udziału w interaktywnej wystawie „Zmysły i emocje”, czynnej od 13 czerwca do 1 października 2023 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zwiedzający będą uczestniczyć w wizualno-sensorycznej przygodzie, wyzwalającej kreatywność i ciekawość świata. Lublin jest w tym roku Europejską Stolicą Młodzieży, dlatego wystawa stworzona została przy dużym współudziale ludzi młodych. Pracownicy naukowi oraz studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej przygotowali blisko 100 interaktywnych eksponatów.

Wystawa „Zmysły i emocje” stwarza przestrzeń, która angażuje wszystkie zmysły odbiorcy (dotyk, wzrok, słuch, węch) oraz uczucia i emocje. W trakcie zwiedzania będzie można zapoznać się ze ścieżkami tematycznymi: Szlak złudzeń, Krajobraz dźwiękowy, Sensomotoryka, Poczuj to oraz Czas. Wskazane szlaki przedstawiają m.in. perspektywę osób słabowidzących i niewidomych, niedosłyszących, profilaktykę i zaburzenia zmysłów oraz kultywują postawy istotne dla budowania społeczeństwa świadomego różnorodności. Wielowątkowość oraz interaktywność wystawy absorbującej odbiorcę przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć techniki nadaje jej również funkcję popularno-naukowego eksploratorium.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Eksponaty będzie można podziwiać do 1 października br. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Poziom -1). Więcej szczegółów znajduje się w zakładce Curieosity – wystawa „Zmysły i emocje”.

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    1 czerwca 2023