Gdzie nauka spotyka się ze sztuką - konkurs

W ramach projektu TRANSLACORE, we współpracy z „International Poster Biennale Lublin” i pod auspicjami ruchu artystycznego ARTUNITY oraz Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej, został ogłoszony konkurs na grafikę/plakat, który będzie stanowił fuzję świata naukowego i sfery artystycznej.

W nawiązaniu do tematu Bienalle, tj. „Gdzie nauka spotyka się ze sztuką”, organizatorzy poszukują artystycznych form definiujących odwieczny cykl zdrowia i choroby w życiu człowieka, z uwzględnieniem nauki zajmującej się badaniami w zakresie opracowania innowacyjnych metod w leczeniu takich chorób, jak nowotwory. Organizatorzy mają nadzieję, że w duchu współpracy i wymiany myśli, taka artystyczna ekspresja pomoże szerokiej liczbie osób zaangażować się, zadawać pytania i dyskutować, w duchu rozwoju nowoczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi konkursu, które znajdują się na stronie internetowej inicjatywy.

Project TRANSLACORE to działania w zakresie akcji Unii Europejskiej - COST ‘the European Cooperation in Science and Technology – COST’. Projekt pt.: „Translational control in Cancer European Network - TRANSLACORE” jest skierowany na poznanie molekularnych podstaw zmian patologicznych w organizmie człowieka, jakim jest proces nowotworzenia, zwracając uwagę na fundamentalny proces biologiczny, jakim jest bio-synteza białka. TRANSLACORE to międzynarodowe konsorcjum, w ramach którego kilkanaście europejskich uniwersytetów prowadzi współpracę naukową na wielu płaszczyznach, w celu realizacji prac badawczych, rozwoju technologii analitycznych i kształcenia młodej kadry badawczej. Z ramienia Uniwersytetu projekt koordynuje prof. Marek Tchórzewski z Katedry Biologii Molekularnej UMCS – jako członek komitetu zarządzającego. Z kolei dr szt. Sebastian Smit z Katedry Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego UMCS jest członkiem projektu, wspierając go w zakresie form graficznych.

Autor grafiki: dr szt. Sebastian Smit z Katedry Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego UMCS
Informacje: prof. Marek Tchórzewski z Katedry Biologii Molekularnej UMCS

Źródło informacji: Centrum Prasowe UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    7 marca 2023