„Dzień Transplantacji. Podziel się dobrem” - druga edycja

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję wydarzenia „Dzień Transplantacji. Podziel się dobrem.” (26.01.2023), podczas którego będzie można m.in. oddać krew*, zapisać się do Rejestru Dawców Szpiku oraz uzyskać informacje o możliwości oddania narządów po śmierci. W tym roku spotykamy się na Wydziale Chemii UMCS (parter) w godz. 9.00-14.00.

Chcąc przybliżyć tematykę transplantologii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej organizuje drugą edycję akcji „Dzień Transplantacji. Podziel się dobrem”, podczas której będzie można oddać krew w krwiobusie*, zapisać się do Rejestru Dawców Szpiku oraz uzyskać informacje nt. pobrania narządów do przeszczepu.

Na chętnych będą czekali także specjaliści z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do Spraw Transplantacji „Poltransplant” oraz DKMS, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące przeszczepów narządów, oddania szpiku i komórek krwiotwórczych.

W celu zgłoszenia chęci oddania krwi prosimy o wypełnienie formularza :https://www.umcs.pl/pl/enqForm,formularz-zgloszenia-checi-pobrania-krwi-dzien-transplantacji,1299.html.

Zgłoszenia można wysyłać do środy, 25 stycznia 2023 r., godz. 12.00.

Na podany adres e-mail otrzymają Państwo informację zwrotną potwierdzającą zapis oraz wyznaczoną godzinę, o której należy przybyć na miejsce.

Wszystkie osoby, które oddadzą krew otrzymają drobny upominek od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, czekać będzie na nich również słodki poczęstunek.

KONKURS

Uczestnicy wydarzenia będą mogli także wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są bluzy UMCS wraz z wybranymi książkami Wydawnictwa UMCS. Wystarczy oddać krew* bądź skorzystać ze stoiska informacyjnego, a następnie odpowiedzieć pod postem konkursowym na pytanie: „W jaki sposób dzielisz się dobrem?” (który zostanie opublikowany w dniu wydarzenia).

Link do regulaminu: https://phavi.umcs.pl/at/attachments/2023/0120/120639-dzien-transplantacji-regulamin-konkursu.pdf

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3dUvMBfIa

*Przypominamy, że od 26 stycznia 2021 r. obowiązują przepisy uprawniające honorowego krwiodawcę do 2 dni zwolnienia od pracy z powodu oddania krwi (lub jej składników) tzn. dzień, w którym oddano krew oraz następujący po nim.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Formularz zgłoszenia chęci pobrania krwi – Dzień Transplantacji

Osoby chętne do oddania krwi podczas drugiej edycji wydarzenia „Dzień Transplantacji - Podziel się dobrem” (26 stycznia 2023 r.) proszone są o wypełnienie poniższego formularza. Przesłanie go jest warunkiem pobrania krwi przez RCKiK w Lublinie, które odbędzie się 26 stycznia 2023 r. w krwiobusie (parking naprzeciwko Wydziału Chemii UMCS). Udostępnione przez Państwa dane posłużą do stworzenia listy osób chętnych do oddania krwi podczas drugiej edycji wydarzenia „Dzień Transplantacji - Podziel się dobrem” (26 stycznia 2023 r.), organizowanego przez UMCS.

Zgłoszenia można wysyłać do środy, 25 stycznia 2023 r., godz. 12.00.

Na podany adres e-mail otrzymają Państwo informację zwrotną potwierdzającą zapis oraz wyznaczoną godzinę, o której należy przybyć na miejsce, najpóźniej do końca dnia 25 stycznia 2023 r.

W przypadku odwołania swojego zapisu uprzejmie prosimy o kontakt mailowy: nauka@mail.umcs.pl.

Przypominamy, że od 26 stycznia 2021 r. obowiązują przepisy uprawniające honorowego krwiodawcę do 2 dni zwolnienia od pracy z powodu oddania krwi (lub jej składników) tzn. dzień, w którym oddano krew oraz następujący po nim.

Upłynął termin przyjmowania zgłoszeń

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    20 stycznia 2023