O pogotowiu przedmaturalnym

Pogotowie przedmaturalne z fizyki to cykl zajęć dla ucznów szkół średnich, mający na celu pomoc w przygotowaniach do tegorocznej matury z fizyki w zakresie rozszerzonym. W trakcie ferii zimowych uczniowie będą mogli dokonać szybkiej powtórki materiału pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich, wykładowców Instytutu Fizyki UMCS.

Pogotowie przedmaturalne nie zastąpi lekcji fizyki w szkole średniej. Nie jest to też systematyczny kurs przygotowawczy do matury, który od podstaw w tydzień przygotuje uczniów do egzaminu. Nasze spotkania są za to doskonałym sposobem uzupełnienia i usytematyzowania wiedzy lub nadrobienia braków.

Wzorem lat ubiegłych w ramach pogotowia przedmaturalnego prowadzone będą wykłady z pokazami doświadczeń oraz ćwiczenia rachunkowe. Uczniowie będą również samodzielnie wykonywać doświadczenia fizyczne. Pogotowie przedmaturalne z fizyki organizowane w latach ubiegłych przez dr Wiesławę Korczak cieszyło się uznaniem wśród biorących w nim udział uczniów.

Pragniemy dotrzeć do jak największej grupy młodzieży, ale ze względu na pojemność pracowni w zajęciach może wziąć udział maksymalnie 120 osób. Zajęcia te będą całkowicie BEZPŁATNE dla uczniów. Organizatorzy zapewniają również materiały dydaktyczne (np. notatniki).

Organizatorami pogotowia przedmaturalnego są Instytut Fizyki UMCS, Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe LuTEN oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Zapisy na naszej stronie internetowej: www.pogotowieprzedmaturalne.umcs.pl