O pogotowiu przedmaturalnym

Jak co roku Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów.
 
Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Chcemy usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyczny zajęć pokrywa się w całości z wymaganiami maturalnymi, ale na tak krótkim kursie nie omówimy wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze. Pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale wspomoże naukę prowadzoną w szkole średniej.
 
Do roku 2020 nasze zajęcia odbywały się w formie stacjonarnej (w budynkach Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie). W latach 2021-2022 zaproponowaliśmy z kolei Państwu zajęcia w formie online.
 
W roku 2023 postanowiliśmy nie rezygnować z żadnej z tych form. Przygotowaliśmy zatem dla Państwa dwa niezależne kursy:
 
- Zajęcia w formie stacjonarnej w Instytucie Fizyki UMCS odbędą się w dniach 16-21 stycznia 2023 (w pierwszym tygodniu ferii w województwie lubelskim). Będzie to cykl 5 spotkań, trwających około 5 godzin każde. Zainteresowanych odsyłamy na stronę: https://archimedes.umcs.pl/pogotowie-stacjonarne/
 
- Zajęcia w formie zdalnej planowane są jako cykl 10 spotkań odbywających się w kolejne soboty, począwszy od 21 stycznia 2023. Każde spotkanie planowane jest na ok. 2,5 godziny i podzielone zostało na 2 części: ćwiczeniową i wykładową. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: https://archimedes.umcs.pl/pogotowie-zdalne/
 
Udział w każdym z dwóch kursów jest bezpłatny, ale wymaga uprzedniej rejestracji. Formularze rejestracyjne na obie części są oddzielne; prosimy o zwrócenie uwagi, czy zapisujecie się Państwo na interesujący Was kurs. Rejestracja na każdy z kursów rozpocznie się w czwartek 5 stycznia o godzinie 8:00. Liczba miejsc ograniczona! O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Dla zarejestrowanych uczestników, którzy dodatkowo polubią ten fanpage zostaną utworzone zamknięte grupy z materiałami dodatkowymi.