NowyLevel.pl - portal dla innowatorów

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS zaprasza do zapoznania się z nową inicjatywą - NowyLevel.pl. Jest to pierwszy europejski otwarty portal dla innowatorów Przemysłu 4.0., który umożliwia zgłaszanie innowacyjnych pomysłów mających potencjał usprawnienia polskiego górnictwa węgla kamiennego.

Platforma Nowy Level stanowi przestrzeń do spotkania się nauki z biznesem, gdzie innowacyjne rozwiązania naukowców mają szanse zastosowania/wykorzystania w przemyśle wydobywczym. Kluczowym jej zadaniem jest dyfuzja wiedzy i innowacji w gospodarce, budowanie sieci kooperacji i ułatwianie dostępu do nowych technologii w przemyśle wydobywczym.

Dzięki platformie zgłaszający może zrobić pierwszy krok, który umożliwi mu udział w realizacji wybranych projektów przeznaczonych do komercjalizacji. Ponadto portal umożliwia dostęp do portalu wiedzy związanej z tematyką górniczą. NowyLevel.pl to również portal społecznościowy zrzeszający profesjonalistów związanych z branżą górniczą, a także z firm okołogórniczych oraz wszystkich pasjonatów tak ważnej gałęzi gospodarki.

Wśród partnerów portalu są: JSW Innowacje - pomysłodawca oraz AGH w Krakowie, Politechnika Śląska, GIG, Instytut Chemicznej Przeróbki węgla, ITG KOMAG oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Technik Innowacyjnych EMAG.

    Aktualności

    Data dodania
    4 sierpnia 2020